(Zdroj: Instagram ) 5x FOTO

Herec Miroslav Donutil definitivně skončil jako Sluha dvou pánů

Herec Miroslav Donutil a Národní divadlo se definitivně rozloučilo s inscenací Sluha dvou pánů. Hra se dočkala rekordních šesti set repríz a stala se tak nejhranějším představením Národního divadla, na které byly lístky vyprodané vždy na několik měsíců dopředu.

"Po více než dvaceti letech, přesněji 27. prosince, jak jsem se dozvěděl z vedení Národního divadla, končí Goldoniho Sluha dvou pánů a já coby Truffaldino. Samozřejmě je mi to líto, ale nic s tím nenadělám. Šestistou slavnostní reprízou všechno skončí. Bylo mi to oznámeno, vzal jsem to na vědomí a nezbývá mi už nic jiného, než se s tímhle krásným představením rozloučit. Vzpomínky na něj budou u mě patřit k těm nejkrásnějším,“ řekl před nedávnem o derniéře hry Miroslav Donutil. 

Legendární inscenaci hry Carla Goldoniho nastudoval se souborem Činohry v roce 1994 tehdejší umělecký šéf Ivan Rajmont. V inscenaci se během 20 sezon vystřídala desítka herců. Roli Trufaldina však stále hrál Miroslav Donutil, který rozvíjel tradici hereckých improvizací k velké radosti mnoha diváků.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

29. 12. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.