Matěj Dadák, Anna Kameníková, Martin Čičvák, Jan Holík (Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Herečka Anna Kameníková to má nalajnované. Nejdřív premiéra v Činoheráku a co potom?

Prázdniny už pomalu klepou na dveře, a to i ty divadelní. Některé scény sice otevřou letní jeviště, jiné zůstanou v červenci a srpnu zavřené. Druhá eventualita se týká i Aničky Kameníkové, dcery Jitky Asterové.

„U mě prázdniny určitě budou. Já se celý rok těším, že zase naskočíme s manželem do naší dodávky a vydáme se na cesty. Nějaký čas budu sice i pracovat, čeká mě jedno natáčení, ale zbude i volno, které si užijeme. Loni jsme byli na Balkáně, vyrazili tak na blint a bylo to úžasné. Letos by to mohlo být Španělsko, ale itinerář ještě dolaďujeme. Hlavně půjde o odpočinek, ale tak trochu aktivní, spojíme grilování s opalováním, výlety a samozřejmě koupáním,“ prozradila své plány Anička.

Do startu dovolených ovšem zbývá ještě pár dnů. A ty budou dost pracovně napjaté. Kameníková dostala nabídku vystupování v Činoherním klubu a 21. června se představí na jeho jevišti v premiéře hry Matěje Dadáka Poutníci do Lhasy. A současně to bude i její osobní premiéra ve zmíněném divadle.

„Párkrát už bylo moje zdejší účinkování na spadnutí, ale nakonec to nevyšlo. Až teď. A jsem šťastná. Já si Činoherního klubu strašně moc vážím, mám v něj velkou důvěru a patří k mým nejoblíbenějším. Musím přiznat, že kdyby přišla nabídka na jakoukoli roli na tuhle scénu, tak bych s chutí kývla. Pak jsem si přečetla scénář chystané hry a byla jsem nadšená, že jde o něco moderního. A moje role? Ta je parádní, hluboká, dramatická. Jsem absolutně spokojená,“ doplnila herečka.

A na co se tedy diváci mohou těšit, o čem inscenace Poutníci do Lhasy je? „Kdybych to prozradila, tak udělám medvědí službu tomu příběhu. Musí se zažít, užít a prožít na vlastní oči a uši. Jen naznačím, že jde, pokud chceme škatulkovat, nejspíše o thriller. Hodně zajímavý a překvapivý. Nakonec napsal ho Matěj Dadák, který v něm i hraje, takže přijďte,“ dodala Anna Kameníková. Kromě zmíněné dvojice se na jevišti představí Alexandr Minajev, Vojta Kotek, Honza Hájek, Denny Ratajský, Jan Holík, Ivana Uhlířová a Jiří Štrébl. Režisérem je Martin Čičvák.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

19. 6. 2018 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.