(Zdroj: Herminapress.cz ) 19x FOTO

Herečka Jitka Čvančarová pokřtila nový kalendář. Patronkou Debry je už několik let a bude pokračovat

Jak se stalo dobrou tradicí, už poosmé vychází charitativní kalendář organizace Debra, která se jako jediná zaměřuje na podporu lidí s nemocí motýlích křídel, která je vrozeným onemocněním kůže. Debra funguje při specializovaném lékařském centru v Brně, kam se sjíždějí pacienti v celé ČR i zahraničí. Poskytuje, psychologické a sociální poradenství, zajišťuje ozdravné pobyty, výživu i drahé krycí materiály.

Kalendář na rok 2018 představila v klubu La Fabrika patronka Debry herečka Jitka Čvančarová, která pomáhá lidem, především dětem ze zmíněnou nevyléčitelnou a velmi bolestivou nemocí už deset let. Na snímcích Lucie Robinson se v kalendáři objevují např. Petr Čadek a další přední čeští tanečníci a celý výtěžek z prodeje bude věnován na podporu nemocných.

„Znám ty malé i větší pacienty dobře a vím, že nechtějí být litováni. To, co potřebují je naše podpora, objetí, úsměv a pomoc. Ten kalendář byl pro nás cestou, jak lidem ukázat, co obnáší život s nemocí motýlích křídel. Cestou, jak přiblížit, co prožívají a jak se cítí ti, které zradila vlastní kůže. Dnes už tahle nemoc není tabu ani neznámý pojem, a to našim pacientům usnadňuje jejich sociální život,“ nechala se slyšet Čvančarová. S Debrou už Jitka spolupracuje dlouho a chce i nadále pomáhat. „Tenhle kalendář je věnován všem našim pacientům a jejich rodinám. Jako hold jejich statečnosti a neuvěřitelné životní síle. Oni jsou moje velká rodina, blízcí přátelé. Jakkoliv to může znít jako fráze, tak je to, jak to říkám. Jsem zvyklá dělat vše, do čeho jdu, naplno. A tahle práce a pomoc má smysl,“ dodala Jitka Čvančarová.

Patronku a oblíbenou herečku i přítomné pacienty a zástupce Debry přišla do hlediště La Fabriky podpořit celá řada známých osobností, mezi nimiž nechyběl třeba zpěvák Dan Bárta s manželkou, dcerou Eliškou a tříměsíčním Mikulášem.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 11. 2017 09:49 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.