V novém filmu Anthropoid si s Jamiem Dornanem zahraje Aňa Geislerová. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Herecký idol Jamie Dornan spáchá atentát na Heydricha: Geislerová bude u toho!

Herce Jamieho Dornana (33), který spolu s Cillianem Murphym (39) ztvární dvojici parašutistů Kubiše a Gabčíka v koprodukčním snímku Anthropoid, jehož natáčení začne v příštích dnech v Praze, přivítaly ve čtvrtek na červeném koberci před karlovarským hotelem Thermal davy fanynek.

Jamie Dornan přiznal, že o událostech kolem atentátu se dozvěděl až ze scénáře. „V Belfastu jsem chodil do školy, o druhé světové válce jsme se učili, ale moc jsem tehdy neposlouchal. Je fascinující, že takový příběh existuje, je skvělé, když mohu ztvárnit někoho, kdo skutečně existoval," říká irský herec.

Na otázku, zda se nebojí, že diváci budou jeho výkon srovnávat s rolí Christiana Greye v erotické romanci Padesát odstínů šedi, odpověděl: „Nevím, jak by mohl někdo očekávat, že tyto dva filmy by mohly být nějak spojovány.“

Britský filmař Sean Ellis (45) se o téma heydrichovského atentátu zajímá už patnáct let. „Nejprve jsem viděl dokument a od té doby myslím na to, jak tento hrdinský příběh přenést na plátno. Chci, aby to byl film plný emocí, ne epické válečné drama. Jde mi o osudy Kubiše a Gabčíka, chci poznat, co cítili,“ líčí režisér.

„Byli to normální kluci, kteří se rozhodli bojovat za to, čemu věří. Kdybych byl na jejich místě, pravděpodobně bych udělal to samé,” doplnil Dornan, jehož filmovou partnerkou bude kanadská herečka Charlotte Le Bon (28).

Gabčíkovu přítelkyni Liběnu Fafkovou ztvární Aňa Geislerová (37). „Jsem pyšná na tento okamžik v naší historii i na to, že mohu být součástí tohoto projektu,” prozradila na tiskové konferenci herečka.

Ve filmu se objeví i další čeští herci, například Alena Mihulová, Jan Budař nebo Václav Neužil, malou roli získal i výkonný ředitel filmového festivalu Kryštof Mucha, který je spolu s Davidem Ondříčkem českým koproducentem snímku.

Role Karla Čurdy, který atentátníky zradil, zatím obsazená není. „Hledáme vhodného herce v Česku i v Británii,“ podotkl režisér Ellis.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 7. 2015 09:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.