Zdeněk Žák, Josef Carda a Karel Heřmánek se v Divadle bez zábradlí hádají. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Heřmánek, Carda a Žák si neberou servítky. Proč se herci hádají?

Karel Heřmánek, Josef Carda a Zdeněk Žák se už 27. ledna objeví v nové premiéře Divadla bez zábradlí. To na svá prkna přivádí jednu z nejslavnějších francouzských komedií Yasminy Rezy s názvem ART. Kolik pravdy, upřímnosti a tolerance unese jedno přátelství, se dozvíme už za pár dní.

Solidní vztah tří přátel se ocitá na tenkém ledě ve chvíli, kdy si jeden z nich pořídí velmi drahý obraz. Co Marka, Borise a Ivana vlastně spojuje? Tahle otázka dokáže ty tři zavést pěkně daleko. Zdánlivě banální estetický spor se zvrhne v nesmírně vtipnou hádku o hodnotách života a podstatě skutečného přátelství.

 „Tuhle hru znám už dvacet let. Napsala ji velmi chytrá dáma a skvěle se opřela do mužské hlouposti,“ usmívá se Karel Heřmánek a dodává, že si v zápalu zkoušení Artu občas se Zdeňkem Žákem a Josefem Cardou vyměnili názory, ale že by se pohádali o něco takového, jako je obraz? „To si neumím představit. Dokážeme se pohádat kvůli práci, k divadlu emoce patří, ale jinak nemáme důvod.“ Hru Yasminy Rezy si pochvaluje i Josef Carda.

„Jsem moc rád, že si Karel Art k nazkoušení vybral a se Zdeňkem nás do něj obsadil. Už pošesté jsem si velmi rád zahrál pod Karlovým režijním vedením. Někdy nám dokonce ty naše role tak skvěle předehrál, že jsme si se Zdeňkem říkali, že bychom mohli jít klidně domů,“ směje se Josef Carda.

Yasminu Rezu k napsání této hry inspiroval její soused, který údajně investoval nemalou sumu za dílo moderního malíře Roberta Rymana a vyvolal tím rozruch mezi přáteli. Okolnosti této události přispěly ke vzniku inscenace, která je bravurní studií tolerance a přátelství a v současné době patří mezi nejhranější komedie na světě. Art posbíral snad všechny prestižní ceny ve Francii i v zahraničí. Trojici přátel si v různých inscenacích ve světě zahráli například Pierre Arditi, Fabrice Luchini, Albert Finney, Tom Courtenay či Alan Alda.

Představení ART uvidíte v Divadle bez zábradlí už 20. a 25. ledna od 19:00 a ve slavnostní premiéře 27. ledna. V únoru se na něj můžete těšit 15. a 24.2.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

 

18. 1. 2016 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.