(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Hlas Hany Maciuchové zabodoval. Ocenění ji potěšilo

Na veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti probíhaly i další akce. Třeba v Sále audioknih se křtil nosič Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech, tedy zvuková podoba knihy rozhovorů Aleše Palána s jedním z nejoblíbenějších protagonistů slavného souboru Miloňem Čepelkou o všem kolem vzniku Divadla Járy Cimrmana i létech následujících.

„Je tam hodně věcí, které lidé neznají, jsou tam třeba vzpomínky na dobu okupace v roce 1968 a plno dalších postřehů a zážitků,“ nechal se slyšet Čepelka, kterého na křest doprovodila jeho manželka Hanička.

Na Výstavišti došlo i na slavnostní vyhlášení cen Asociace vydavatelů audioknih. Absolutním vítězem Ceny O2 Audiokniha roku 2016 se stal Spalovač mrtvol, kterou načetl i nejlepší interpret – Lukáš Hlavica. Zvláštní ocenění asociace bylo uděleno oblíbené herečce Haně Maciuchové, za mimořádný přínos mluvenému slovu.

„Víte, já nerozlišuji ceny za výkony ve filmu, televizi, na jevišti, v rozhlase nebo to, které jsem obdržela tady. Každé hodnocení pohladí, protože je to vždy důkaz o tom, že publikum, diváci nebo posluchači, se o moji práci zajímají. A je to i tak trochu i můj hnací motor,“ svěřila se Hana Maciuchová, která v současné době dokončuje četbu románu Salmana Rushdieho Dva roky, osm měsíců a osmadvacet nocí a přála a jak přiznala, byla by velmi ráda, kdyby si získala své posluchače.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 5. 2017 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.