Charismatický Jonas Kaufmann je operní zpěvák. (Zdroj: Facebook/Gregor Hohenberg/Sony Classical ) 4x FOTO

Holky, vsadíme se, že neuhodnete, čím se doopravdy živí tenhle sexy krasavec!

Muž, kterého byste spíše tipovali na topmodela, se věnuje klasické hudbě. Německý tenorista Jonas Kaufmann (46) zazpívá v pátek 23. října ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Za doprovodu orchestru Staatskapelle Weimar, který bude řídit dirigent Jochen Rieder, nabídne publiku výběr z operních árií a scén Giacoma Pucciniho. Program nazvaný Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho nese název podle tenoristova alba.

Popularita současné jedničky mezi světovými tenoristy dostoupila parametrů největších hvězd populární hudby. Britské deníky popisovaly Kaufmannův zářijový koncert v Royal Albert Hall s nadšením, označily ho za historický moment a ukázaly i fotografie, jak fanynky vrhaly na sexy zpěváka své kalhotky.

Rodák z Mnichova za své pěvecké výkony sklízí po celém světě ovace publika a zároveň ocenění kritiků. Jonas Kaufmann je držitelem celé řady prestižních ocenění. Jeho pracovním kalendářem se podle BBC řídí při plánování svých sezon na několik let dopředu všechny význačné světové operní domy a koncertní sály.

"Jonas Kaufmann je strhující od prvního výstupu až do finále, nabízí pěvecky vše ze svého svádivě plného tenoru, slyšíme omamnou krásu," hodnotila kritika jeho letošní vystoupení na Salcburském festivalu.

V newyorské Metropolitní opeře se stal prvním zpěvákem, který dosáhl stejného statutu superstar jako legendární Luciano Pavarotti.

Aktualizace k 23. 10. 2015

Pražský koncert Jonase Kaufmanna se dnes nekoná. Pro nemoc zpěváka byl odložen, náhradní termín bude sdělen do 14 dnů. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Ti, co nebudou moci v novém termínu přijít, mohou vrátit lístky v místě zakoupení.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 10. 2015 20:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.