Houslista Pavel Šporcl se chystá na turné. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Houslista Šporcl neponechal nic náhodě: Nové album mu pokřtil sluha boží!

Třináct koncertů a stejný počet různě odlišných programů slibuje letošní turné houslisty Pavla Šporcla (42), které odstartuje 21. října v Hradci Králové a skončí 9. prosince v Brně.

V moravské metropoli a v Praze se houslový virtuos vydá na Bachovský maraton, kdy ve třech po sobě jdoucích dnech zahraje vždy jiné programy tvořené ze skladeb Johanna Sebastiana Bacha, a předvede tak kompletní skladatelovo dílo pro housle.

Turné s názvem Bacha na Šporcla by se nově mohlo přejmenovat na Bacha na slivovici, umělec totiž dostal na křtu svého nového alba Sonáty a partity pro sólové housle od sopranistky Pavlíny Senić (39) jedenapadesátiprocentní šestiletou domácí slivovici. Ta však zůstala zavřená, kněz Zbigniew Czendlik (51) desku nakonec pokřtil bílým vínem.

„Změna názvu nebude. Ne že bych byl zapřisáhlý abstinent, trošku ochutnám, občas si dám s chutí víno, ale vždy jen tolik, aby mi to nebránilo v práci. Alkohol neberu na žízeň, ale jako nápoj pro příjemné chvíle,“ uvedl Šporcl, jehož na křest doprovodily manželka Bára Kodetová (45) s dcerami Violetou a Sophií. Nejstarší Lilly musela ze zdravotních důvodů zůstat doma v posteli. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

8. 10. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.