Houslista Pavel Šporcl vždy na chatě učí na housle neobvyklého žáka. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Houslista Šporcl už neví coby: Učí na housle hodně divného žáka!

Ani jsme nestihli zabouchnout dveře od auta a už se ozvalo: „Pojďte dál, brána je odemčená, jsem v kůlně!“

A tak jsme nelenili a vstoupili do rekreačního hájemství houslisty Pavla Šporcla (42) a jeho rodinky na Sázavě. Téměř pravidelný zvuk nás neomylně nasměroval do zmíněné místnůstky, kde se populární houslový virtuos oháněl sekerou a vrstvil na sebe rozštípané kusy dřeva. Lékaři ani pojišťovací agenti by zřejmě z jeho činnosti radost neměli, ale Pavel makal naplno a ještě si stačil povídat.

„Je to aktivní odpočinek, navíc práci s dřevem mám rád, takže není co řešit. Nevyrábím tu sirky, ale kousky dřeva do krbu a žádné nebezpečí nehrozí. Musím s sebou trošku hodit, mám vedle ještě jednu menší kupku, kterou je třeba zdolat, tak si denně nějakou tu chvilku vyšetřím,“ vysvětlil Pavel a aby dodal svým slovům patřičnou váhu, představil nám i onu zmíněnou menší kupku dřeva. „Do zimy bude pryč,“ kategoricky oznámil.

Manželka, herečka Bára Šporclová Kodetová (44), šla s dcerami Lilly, Violetkou a Sophinkou na procházku do lesa a Pavel se teď naprosto výjimečně věnuje opravám a úpravám všeho, co přechodný rekreační azyl potřebuje.

„Když zbude chvíle, převtělím se do učitele hudby,“ prozradil tajuplně Šporcl, na chvilku odběhl do domu, vrátil se s houslemi a smyčcem a zasedl nad jezírko ke svému dřevěnému kamarádu vodníkovi a zasvěcoval ho do tajů hudby

„Nevím, zda úplně chápe, moc toho nenamluví, ale snad občas něco pochytí,“ s úsměvem uvedl houslový virtuos a liboval si, že dřevěný žák si ještě nikdy na výuku nestěžoval.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

30. 7. 2015 17:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.