(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Houslistka Muzikářová přiznala: Návrat z dovolené byl o nervy! Všude strach a nervozita...

Houslistka Markéta Muzikářová si užívala dovolenou na Kubě jen do té doby, dokud se světem nezačal šířit koronavirus a nezačaly se dělat různá opatření. Přestože se Markéta s manželem vrátili plánovaným letem přes Moskvu, návrat z dovolené byl o nervy.  

„Většina lidí na letištích už nosila roušky a nervozita a strach byla cítit ze všech okolo. Navíc letiště v Havaně bylo přeplněné lidmi, kterým zrušili lety do různých koutů světa a oni se snažili sehnat jakoukoli novou letenku domů,“ popisovala houslistka svůj návrat z vysněné dovolené. 

„Já nespadám do 15 zemí, z nichž je teď návrat pro jakéhokoli Čecha ze zákona povinnost nahlásit se na hygienické stanici a dodržet 14 denní karanténu, ale sama jsem se rozhodla, že do zklidnění situace v CR se nikam mezi lidi vydávat nebudu. Jen jsem si zajela k prarodičům pro děti, ty jsme si předali mezi dveřmi, ani jsme se nekontaktovali, abychom je nějak neohrozili,“ uvedla Markéta a dodala, že dodržet karanténu nebude lehké. Jejímu smyčcovému triu Inflagranti sice zrušili všechna vystoupení, ale uhlídat doma dva malé předškoláky není jednoduché a Markéta se celý den točí jenom kolem nich.

„S dětmi chodíme ven na zahradu nebo na procházky k nám na pole za humny. Jsme rádi, že jsme ve zdraví spolu, ale je to náročné. Děti by chtěli třeba do kina, ale vysvětluji jim, proč to nejde,“ řekla Markéta Muzikářová a nezapomněla poznamenat, jak je ráda, že žije v Čechách. „Jsem ráda, že žiju v naší krásné zemi, kde neexistuje opravdová bída či nehygiena. Ani žádné nejteplejší počasí nebo nejbělejší pláže to nemohou vyvážit. Zvlášť když obyčejný Kubánec na ně stejně kvůli nedostatku peněz nemá téměř možnost zavítat.“

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

24. 3. 2020 09:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.