(Zdroj: Divadlo Bolka Polívky ) 15x FOTO

Hrůza v Brně v Divadle Bolka Polívky. V hlavních rolích se představí Josef Polášek a Robert Mikluš

Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezóně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Premiéra se uskuteční 26. května. Bizarní černá groteska zavede diváky spolu s hlavními postavami, policisty Jarinem a Rudou, z Brna do Ameriky a ještě dál. 

Ústřední hrdinové, v podání Josefa Poláška a Roberta Mikluše, žijí ve světě, kde je politická korektnost neznámý pojem a inteligent nejhorší nadávka. Ve světě, který má být zničen, aby se mohla zrodit nová nadřazená rasa, a Jarin s Rudou „to musijó nejak zmáknót“. Hru napsal Arnošt Goldflam v běžné brněnské mluvené řeči. „Ta hra není přímo v hantecu, hantec je ještě o stupínek posunutý, tohle je taková běžná brněnská mluva. Je tam hodně sprostých slov, ale to k tomu prostě patří,“ říká Arnošt Goldflam. V dalších rolích se objeví Cyril Drozda, Miloslav Maršálek, Mariana Chmelařová, Mojmír Maděrič, Jaroslav Tomáš aj.

Hrůzu v Brně sám autor charakterizuje jako bizarní grotesku, která vychází z anekdot o policajtech, a po chvíli vezme překvapivý, detektivní obrat. „Byl to okamžitý nápad. Takový rozmar. Několik mých her, třeba Doma u Hitlerů, vzniklo z náhlého impulzu, okamžitého popudu. Napsal jsem je vlastně pro své vlastní pobavení. Když jsem pak první jednání Hrůzy v Brně četl před svou rodinou, bavili se, a tak mě napadlo napsat celou hru. A ukázalo se, že by byla šance a chuť tu hru někde realizovat, čemuž jsem se nebránil. Chtěl jsem ji ale hlavně uvést v Brně. Hru jsem rozeslal svým kolegům z divadla a ozval se mi Bolek, kterému se líbila, a tak jsme se dohodli, že ji uděláme u něj v divadle,“ přibližuje Arnošt Goldflam okolnosti cesty inscenace Hrůza v Brně na repertoár Divadla Bolka Polívky. 

Anotace: Hrůza v Brně / Divadlo Bolka Polívky Autor a režie: Arnošt Goldflam

Hrají: Josef Polášek, Robert Mikluš, Cyril Drozda, Miloslav Maršálek, Mariana Chmelařová, Mojmír Maděrič, Jaroslav Tomáš a další Scéna a kostýmy: Petra Goldflamová-Štětinová Hudba: Mario Buzzi Dramaturgie: Monika Rychlíková Produkce: Mária Brindzáková

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 5. 2017 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.