Herečka Dana Vávrová jako Leontýnka ve filmu Ať žijí duchové! (Zdroj: Bontonfilm )

Hudební film Ať žijí duchové! se příští rok vrátí jako výpravný rodinný muzikál

Legendární film Ať žijí duchové! ožije na jevišti Kongresového centra Praha a přinese spoustu scénických kouzel, magických triků a hlavně všechny hity ze slavné předlohy Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Premiéra muzikálové adaptace je plánována na 23. dubna 2016.

Hrdiny veselé hudební komedie jsou studenti, kteří vytáhnou do boje proti úředníkům ze své obce, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. Za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcerky Leontýnky, kteří obývají zchátralý objekt, a mnoha trpaslíků, které rytíř přivolal, se jim podaří dosáhnout cíle – hrad je opraven a předán do péče dětí. Z Leontýnky, jež si stěžuje na osud nesmrtelných bytostí, se díky čarovné kopretině stane normální dívka.

V romantickém příběhu, kde vládnou duchové a láska, znovu zazní písně Hajný je lesa pán, Dumky, žalky či Pramen zdraví z Posázaví. Výpravný rodinný muzikál Ať žijí duchové chystají producenti muzikálu Mamma Mia! V režii Antonína Procházky se představí známí herci a zpěváci, jejichž jména mají být brzy oznámena.

Filmovou verzi natočil Oldřich Lipský v roce 1977. V hlavních rolích účinkovali Jiří Sovák, Lubomír Lipský, Dana Vávrová, Josef Bek, Věra Tichánková, Tomáš Holý a další. Soundtrack naprosto zlidověl a vyšel jako samostatné album.

Pohádkovou komedii Ať žijí duchové! si můžete připomenout tuto neděli 25. října od 16:30 na Nově.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 10. 2015 15:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.