You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na oficiální trailer k filmu Marťan. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Hurá na rudou planetu! Sci-fi film Ridleyho Scotta Marťan dnes vstupuje do kin

První říjnový den se v kinech objeví americká sci-fi Marťan. Snímek vypráví o astronautovi Marku Watneym (Matt Damon), který se během mise na Marsu ocitne v silné bouři a následně je prohlášen za mrtvého.

Mark však přežije a ocitne se na nepřátelské planetě, kde musí najít způsob, jak vyslat na Zemi zprávu, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana“ domů.

Ve skoro beznadějné situaci se jediným přijatelným řešením ukáže být návrat rakety s členy Markova týmu, kteří jsou na cestě na Zem. Hodit ve vesmíru zpátečku kvůli záchranné misi ale znamená vystavit celou posádku obrovskému nebezpečí.

Filmové adaptace bestselleru Andyho Weira se ujal britský režisér Ridley Scott (77), který do hlavních rolí obsadil hvězdnou sestavu, v níž se vedle Matta Damona (44) představí Jessica Chastain, Kristen Wiig, Kate Mara, Sean Bean a Michael Peña.

Natáčení začalo loni v listopadu v ateliérech v Budapešti – zde vznikla marsovská krajina, další scény se točily v Jordánsku, kde tvůrci našli rudě zbarvený písek pouště. Díky partnerství NASA mohli filmaři natočit i starty raket u Mysu Canaveral.

„Myslím, že 54 herců skončilo s natáčením ještě předtím, než jsem dorazil do ateliérů. V únoru už jsem na Marsu zbyl jen já a režisér Ridley," vtipkoval Damon.

Do českých kin se příběh dostává i ve verzi 3D.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

1. 10. 2015 15:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.