You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 2x FOTO VIDEO

Hvězda Hunger Games ve scéně lesbické nekrofílie ve fashion hororu Neon Demon

Temný mysteriózní horor o destruktivní kráse Neon Demon z opojného prostředí luxusních klubů, ateliérů a vil Los Angeles od jednoho z největších filmových vizionářů současnosti a dánského mistra provokací Nicolase Winding Refna se poprvé promítal v České republice 7. září v rámci slavnostního zakončení Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Nyní Neon Demon vstupuje do vybraných kin. Tento temný horor o destruktivní kráse soutěžil o Zlatou palmu v květnovém festivalu v Cannes, kde patřil mezi nejkontroverznější filmy hlavní soutěže a vzbudil široké spektrum emocí, diváckých i kritických.

Keanu Reeves, který si ve filmu zahrál majitele losangelského motelu, snímek Neon Demon popisuje: “Je to něco světelného, možná umělé světlo, ale všechno světlo kromě slunce je vlastně umělé. A ty barvy, které přitahují a zároveň odpuzují. A pak je tady ta část s démonem, co je tedy ten démon uvnitř, co zvnějšku? Je to ego? Nebo strach ze smrti, touha? Je to vlastně spousta zábavných věcí.” 

Jesse ((Elle Fanning)) je mladá, krásná a má onu tajemnou esenci, která ji vyčleňuje ze zástupu dokonalých krásek ucházejících se o svých pár let slávy na módních molech v Los Angeles. „Kdo by chtěl zkyslý mlíko, když může mít čerstvý maso“, utrousí na její adresu jedna ze závistivých kolegyň. Neonový puls fashion světa pohlcuje Jesse natolik, že přehlíží varovné signály. Za marnivými kulisami kultu krásy totiž dříme dávné zlo, které se živí nevinností.  

V Neon Demon si hlavní roli zahrála sedmnáctiletá Elle Fanning (Super 8, Zloba - Královna černé magie), její průvodkyni světem módy ztvárnila Jena Malone (Inherent Vice, série Hunger Games), další dvě modelky posedlé krásou představují Abbey Lee (Mad Max: Zběsilá cesta), Bella Heathcote (Temné stíny). Menší roli si zahrál i Keanu Reeves (John Wick, série Matrix) a Christina Hendricks (Šílenci z Manhattanu / Mad Man, Drive). Hudbu složil skladatel Cliff Martinez, který s dánským excentrikem Refnem spolupracoval už na vizuálně opojném filmu Drive s Ryanem Goslingem v hlavní roli. Martinez v Cannes získal cenu za nejlepší soundtrack. V Česku je hudba k filmu na CD i LP nyní v prodeji pod labelem Warner Music.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

27. 9. 2016 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.