David Uličník v Laosu ochutnal vosí larvy, místní delikatesu. (Zdroj: Facebook ) 14x FOTO

Hvězda muzikálů Uličník v Asii: Problémy s policií a k jídlu vosí larvy!

David Uličník (43) se proslavil především jako vynikající muzikálový zpěvák, letos si dokonce vysloužil nominaci na cenu Thálie za roli žalobce v původním českém muzikálu Antoinetta – královna Francie. Určitě ho znáte také z vokální skupiny 4TET, v níž působí i Jiří Korn.

Zpěvák si oblíbil cesty do Asie, kam jezdí pravidelně již několik let. Jen tak s batohem a sám. "Cestovat sám je nejlepší, protože člověk si najde nejpřímější cestu sám k sobě," vysvětluje Uličník.

Navštívil už například Thajsko, Vietnam, Kambodžu, Nepál, Filipíny, Laos, některé země i opakovaně. Na cestách je i nyní, za uplynulé dva týdny stihl znovu procestovat Vietnam a Laos. Své prožitky a fotografie David postuje pravidelně na svůj Facebook. A jak už tak při dobrodružných výpravách bývá, občas nastane i nějaký ten zádrhel.

"Dnešní výlet mi malinko zkomplikovala místní policie. Tedy vlastně já sám... Byl jsem na svém motocyklu přistižen bez helmy, bez dokladů a bez peněz v jednosměrné ulici, jedouc špatným směrem! Nebyl jsem sice sám, tady v Asii je to u motorek běžné, ale já byl asi ten "dobrý úlovek" skýtající tučnou odměnu. A taky jo, zabavili mi řidičák a dokud nezaplatím 200 000 (naštěstí ne Kč, ale kipů), tak mi jej nevrátí... No, jel jsem na stanici zaplatit. A tak jsem na plánovaný výlet k vodopádům vyrazil až kolem poledne, kdy už slunce pálilo jako pec! Nicméně, přátelé, stálo to za to! Posuďte sami. Samozřejmě jsem viděl i hezčí vodopády, ale v žádných jsem se nemohl koupat!!! Tohle je fakt pecka!" popsal zpěvák na sociální síti svůj zážitek.

Jestli dobře počítáme, dvě stě tisíc laoských kipů je asi šest set korun českých, takže z toho David nakonec vyšel ještě poměrně lacino. Hlavně však stihl výlet k vodopádům Kuang Si Falls, které se nacházejí asi 30 kilometrů od historického města Luang Prabang v Laosu.

Na fotkách se kromě úchvatné přírody, památek a zachycení atmosféry tamějšího života často objevují i exotická jídla. "Místní veliká specialita a vyhledávaná delikatesa vosí larvy," napsal David Uličník k jednomu z obrázků. Zdá se, že nejen hlasový fond, ale i apetit a žaludek má zpěvák více než dobrý :-)

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 7. 2015 16:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.