(Zdroj: Archiv Prima ) 3x FOTO

Hvězda Primy v exilu! Vágner se hlásí z Floridy, kde čeká na návrat domů

Moderátor Top Staru na Primě Petr Vágner je už několik dní na Floridě. Tam odletěl ještě dříve, než byl vydaný zákaz přicestovat do Spojených států z Evropy. 

„Naplánovaná pracovní cesta do Ameriky se nakonec změnila v exil. Spojil jsem se se zpravodajstvím televize Prima a točím tady příspěvky a reportáže do Velkých zpráv o tom, jak začíná být situace vážná kolem koronaviru i tady na Floridě,“ popisuje Vágner. 

Proč cestoval do Spojených států v době, kdy se rozhodovalo o přísných opatřeních? „Někdy před rokem jsem dostal nabídku z Ameriky na spolupráci na několika sportovních a golfových projektech. Termín odletu do státu jsem několikrát posunoval na nejzazší možný termín, až jsem nakonec musel odletět. To bylo v době, kdy situace kolem koronaviru nebyla tak vážná a vůbec to nenasvědčovalo tomu, že to bude takhle strašné,“ prozradil. 

V reportážích teď popisuje současný život v Americe. Zatímco v Česku se zavřely hranice a platí celostátní karanténa a všichni musí ven jen v rouškách, za ocenánem je to poněkud jiné.

„Dost mě překvapuje, že lidé jsou až neuvěřitelně klidní, nikdo si tady tu apokalypsu jaká teď panuje v Evropě, nedokáže ani připustit. Třeba dezinfekční gely, líh, gumové rukavice, čistící ubrousky, nic takového tady už přes týden neseženete. A roušky? To samé,“ popisuje Vágner. 

Protože ví, že koronavir se šíří nebezpečně rychle, nechce nic riskovat a v roušce vyráží ven i na Floridě, je ale snad jediný. „Tady ani teď v roušce nikoho nikde nepotkáte. Lidé běžně chodí po ulici, na plážích, běhá se, sportuje. Procestoval jsem skoro celou Floridu a všude je to stejné. Snad jenom časová omezení v obchodech, restauracích a barech se změnila a zpřísnila. Lidé ale stejně uvnitř sedí, občas si jídlo někdo vezme s sebou domů,“ dodává. 

Teď plánuje se do Česka co nejdříve vrátit. „Říkal jsem si, že tady ještě zůstanu, když je situace kolem návratu do České republiky, tak komplikovaná. Každopádně myslím, že bych měl být s rodinou, takže se budu snažit vrátit zpátky,“ dodává.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

 

 

21. 3. 2020 08:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.