Alena Mihulová a Bolek Polívka se zahráli manželský pár ve filmu Slávka Horáka. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Hvězda Sestřiček Alena Mihulová se vrací do filmu, manžela jí hraje Polívka!

Na filmovém festivalu v Karlových Varech proběhla světová premiéra snímku Domácí péče režiséra Slávka Horáka (40). Snímek byl rovněž vybrán jako jeden ze dvou českých filmů do hlavní soutěžní sekce festivalu.

Ústřední dvojici manželů ztvárnili Bolek Polívka (65) a Alena Mihulová (50), která po více než 30 letech naváže na svou nejznámější roli mladinké kolegyně Jiřiny Jiráskové (†81) z legendátního filmu Sestřičky svého pozdějšího manžela Karla Kachyni (†79).

Mihulová hraje obětavou zdravotní sestru Vlastu z jihomoravského venkova, která nečekaně zjistí, že péči potřebuje i ona sama. Díky postavám Tatiany Vilhelmové (36) a Zuzany Kronerové (63) objeví alternativní medicínu, ovšem manželovi Láďovi navzdory. Polívkův hrdina totiž hlásá, že na tyhle „hňupoviny“ nevěří.

"Když jsem četla scénář, věděla jsem, že je to role pro mě. Navíc znám kolem sebe plno obětavých žen, které dávají druhým tolik energie, že už pak pro sebe žádnou nemají," řekla Mihulová a pochlubila se, že ji nyní čeká natáčení dalšího filmu, a to v britsko-české koprodukci.

Polívka si zahrál poněkud svérázného muže. "Je to stydlivý, ale zároveň trošku hulvátský muž, kterému se těžko hledá něha, láska a těžko nachází to, co opravdu miluje," charakterizoval postavu Ládi Bolek.

"Scénář jsem přečetla jedním dechem. Neváhala jsem ani minutu," prozradila herečka Tatiana Vilhelmová a svěřila se, že jí ezoterika není cizí ani v osobním životě. "Je to vždycky moje první cesta. Nejprve si udělat pořádek ve své duši. Někdy to stačí, někdy je zapotřebí západní medicína," míní Táňa.

"Chtěl jsem vytvořit silný příběh se spoustou dojemných a vtipných momentů, film, ze kterého budou diváci odcházet rozhodnutí žít lépe, plněji a vnímavěji," vysvětlil scénárista, režisér a producent snímku Horák.

Celovečerní debut Slávka Horáka jde do kin 16. července, kdoví, třeba ověnčený Křišťálovým glóbem.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 7. 2015 09:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.