You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na trailer k filmu Time Out Of Mind a uvidíte Richarda Gera, jak jej neznáte! (Zdroj: YouTube/IFC Films ) VIDEO

Hvězdný Richard Gere: Jako bezdomovec jsem byl neviditelný!

Americký herec Richard Gere (65), hlavní star letošního ročníku karlovarského filmového festivalu, přehlídku otevřel uvedením snímku Time Out of Mind, v němž hraje bezdomovce snažícího se najít vztah ke své odcizené dceři, tu ztvárnila Jena Malone (30).

V rámci natáčení si herec vykoušel i žebrání na ulici. "Museli jsme točit na ulicích, na nichž se nemůžu procházet jako Richard Gere. Tak jsme nejdřív udělali takovou zkoušku. Postavil jsem se v kostýmu na roh ke kavárně a žádal o peníze. Ti lidé mě neviděli, nechtěli vidět. Ani ti, co mi nakonec hodili minci. Za 45 minut jsem si vydělal asi jen dva a půl dolaru," uvedl Gere a přiznal, že jako žebrák neuspěl.

Na druhou stranu, kdyby ho lidé poznali, film Time Out of Mind režiséra Orena Movermana by vzniknout vlastně nemohl. "Je to zvláštní pocit, když jste pro lidi neviditelný jen proto, že máte v ruce zmačkaný kelímek na drobáky. Přitom jsem to byl pořád já, jen unavený a v hnusném kabátě. Šaty dělají člověka, to je jasná věc, protože mě si fakt nikdo ani nevšiml," konstatoval Richard Gere.

Čerstvý držitel Křišťálového glóbu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii také na včerejší tiskové konferenci prozradil, podle čeho si vybírá role: "Důležité je, abych mohl natáčet blízko New Yorku, kde bydlím. Většinou chci mít volné víkendy, abych mohl být se svým synem."

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 7. 2015 11:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.