(Zdroj: Herminapress.cz ) 19x FOTO

Hvězdou vernisáže byl, jak jinak, devadesátník Miloš Nesvadba

„Devadesát mi bude až v pátek sedmnáctého dubna, takže mě nedělejte předčasně starším,“ s úsměvem se ohradil v narážce na svůj věk stále čiperný a aktivní herec, ilustrátor, spisovatel a výtvarník Miloš Nesvadba. Ten byl hlavní hvězdou vernisáže filmových klapek 2015 v Divadle Broadway, které pro nadcházející Zlín Film Festival ztvárnili známé osobnosti.

Miloš Nesvadba se také s tou „svojí“ klapkou za bouřlivého potlesku hostů nechal zvěčnit, přijal k jubileu kytku od pořadatelů festivalu a samozřejmě i lahvinku něčeho ostřejšího. „Potlesk mám rád. Jako herec samozřejmě ten divadelní a moc děkuji i za ten dnešní. Zdravíčko zatím, úměrně k věku slouží, takže jsem nesložil ruce do klína. Občas jsem si ještě zahrál v Revizorovi ve Stavovském divadle, kreslím a plním i dětská přání. Děti mi posílají deníčky, abych jim do nich něco namaloval a napsal a protože je mám rád, s chutí jim přání plním,“ uvedl Miloš Nesvadba.

,,Na vernisáži představil své dílo třeba i akademický malíř Josef Velčovský, s cizím „peřím“, klapkou od Jana Saudka se nechal vyfotit režisér, dramatik a scénárista Zdeněk Zelenka, prohlídku vystavených děl a dílek si prohlédli také herec Pavel Nový a jeho kolegyně Míša Dolinová, nechyběla ani značně pohublá Vendula Svobodová a řada dalších osobností.

Se zájmem a úsměvem od ucha k uchu si zevrubně klapky prostudovala i malá Editka, dcera moderátora vernisáže, herce a zpěváka Romana Vojtka. „My dva, jako skoro každoročně, spolu i letos vyrazíme do Zlína na festival. Je to parádní akce, pro mě i pracovní, pro malou zábavná. Navíc pocházím z Valašska, takže není problém zajet i za známými a příbuznými. Oba se moc těšíme,“ vysvětlil Roman Vojtek a s Editkou pokračovali v prohlídce výstavy.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

16. 4. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.