(Zdroj: Herminapress.cz ) 42x FOTO

Hvězdy StarDance opět pluly parketem! Schneiderová, Dědík, Zach, Piškula, Plodková si střihli tanečky v Lucerně

Ve středu 5. dubna ve Velkém sále paláce Lucerna proběhla na podporu charitativní kampaně Hledáme rodiče benefiční taneční show Díky tanci. Na akci vystoupili osobnosti z herecké, sportovní a hudební branže, které prošly taneční soutěží StarDance a společně s profesionálními tanečníky přispěli na dobrou věc.

Česká republika je jednou z posledních zemí Evropské unie, v níž jsou děti do věku tří let stále umisťovány do ústavní péče. Ambasador kampaně, herečka Jitka Schneiderová, se proto rozhodla na danou problematiku upozornit prostřednictvím benefiční akce Díky tanci, jejíž výtěžek bude investován do dalších aktivit spojených s podporou pěstounských rodin.

„Patronkou kampaně Hledáme rodiče jsem již několik let a věřím, že jakékoli finanční prostředky věnované na podporu pěstounských rodin jsou dobře investovanými penězi. Pro plnohodnotný vývoj dítěte je rodinné prostředí nenahraditelné. Díky tanci jsem pocítila, co mě dělá šťastnou a chtěla jsem toto štěstí v rámci akce Díky tanci předat dál,“ říká Jitka Schneiderová.

Prodejem vstupného a osobními dary návštěvníků se podařilo vybrat na podporu dlouhodobých pěstounů v České republice částku 2 148 000 Kč. Získané finanční prostředky podpoří celkem 155 pěstounských rodin a pomohou zlepšit život 228 dětem v České republice. A to nejen materiální cestou, ale také cestou podpory v rámci terapií u dětských psychologů. 

Iniciátorem kampaně Hledáme rodiče je Nadační fond J&T ve spolupráci s Kruhem rodiny, o.p.s., kterou Nadační fond založil. Organizace se již řadu let věnují rozvoji pěstounské péče v České republice.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

7. 4. 2017 11:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.