Mezinárodní den orangutanů v Zoo Praha (Zdroj: Zoo Praha ) 3x FOTO

I orangutani mají svůj mezinárodní den. Přijďte ho oslavit do Zoo Praha

Závěr tohoto týdne přinese návštěvníkům Zoo Praha bohatý program. V pátek 19. 8. se na své čestné místo do zatáčky nad hlavním vchodem vrátí nestárnoucí nadrozměrné modely mravenců, v sobotu 20. 8. oslavíme Mezinárodní den orangutanů a v neděli 21. 8. zakončíme víkendový program vernisáží fotografa Václava Šilhy dokumentující letošní unikátní zdvojený transport koní Převalského do Gobi B.

Jedněmi z charakteristických obyvatel Zoo Praha, které obdivuje již několik generací návštěvníků, jsou nadrozměrné modely mravenců obývající prostor v zatáčce nad hlavním vchodem. Ty se tento pátek po několika týdenní pauze opět navracejí na své místo. Přijďte se poslechnout, jak probíhala jejich rekonstrukce a rozšířit si své znalosti o sociálním hmyzu.

V sobotu oslavíme Mezinárodní den orangutanů, kteří dnes patří k nejohroženějším živočichům světa. Přímo ze Zoo Praha můžete těmto lesním mužům poslat originální fotopřání, které umístíme na mezinárodní facebookovou stránku. Společně tak zvýšíme povědomí o problematice spojené s užíváním palmového oleje, na které orangutani doplácejí. 

V neděli si nenechte ujít vernisáž výstavy fotografií Václava Šilhy z letošního unikátního zdvojeného transportu koní Převalského do západního Mongolska „Návrat 2016“, která proběhne od 13 hodin v jurtě vedle výběhu koní Převalského.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 8. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.