(Zdroj: Richard Kocourek/Divadlo Kalich ) 11x FOTO

Iva Janžurová představí svůj režijní debut 6. dubna v Divadle Kalich

Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamse Báječná neděle v parku Crève Coeur si zvolila pro svůj režijní debut na divadle herecká legenda Iva Janžurová. Inscenace bude mít premiéru 6. dubna v pražském Divadle Kalich. 

„Tennessee Williams je pro mne tím nejvýsostnějším dramatickým autorem a vždy bylo mým snem sejít se s jeho dokonalými kresbami lidských duší na jevišti,“ říká Iva Janžurová v souvislosti se svou první divadelní režií. 

V cituplné komedii Báječná neděle v parku Crève Coeur si Iva Janžurová zahrála v půlce 80. let v Divadle na Vinohradech v režii Stanislava Remundy. Nyní stejnou postavu svěřila své dceři Sabině Remundové, do dalších rolí obsadila Barboru Munzarovou a Lucii Žáčkovou, sama se také objeví v jedné z rolí. 

Se Sabinou Remundovou a Barborou Munzarovou se Iva Janžurová herecky potkává v inscenaci Divadla Kalich Na mělčině, která se drží na repertoáru od roku 2012, s Lucií Žáčkovou v Národním divadle.

"Paní režisérka "Ivuška" je laskavá, pokorná k tématu, s ohromným smyslem pro humor a zároveň velmi důsledná. Je to požehnání pracovat s herečkou, která má tak bohaté zkušenosti. Je nesmírně pracovitá a plná energie. Při veškerém pracovním vytížení, které si na sebe naložila, je pro mě někdy až nepochopitelné, jak všechno s přehledem zvládá. Paní režisérka "Ivuška "je nejen živoucí legendou českého divadelnictví, ale zároveň je i přírodní úkaz, dokazující, že z pozitivního  myšleni, silné vůle a z radosti z toho, co děláte, se dá umíchat koktejl mladistvého ducha a nesmrtelné energie," vyjádřila se Barbora Munzarová o Ivě Janžurové. 

Tragikomedie Báječná neděle v parku Crève Coeur byla premiérově uvedena na newyorské Broadwayi v divadle Hudson v roce 1979. Patří k pozdním dílům Tennessee Williamse (26. března 1911 – 25. února 1983, vl. jm. Thomas Lanier Williams), představitele vrcholného období amerického dramatu. Mistr psychologických drobnokreseb už tak nemilosrdně necupoval nitra svých hrdinů na cáry jako ve svých dřívějších, nejslavnějších hrách, zato do svých posledních dramatických textů dokázal dostat nadhled, lehkost a humor. 

5. 4. 2017 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.