(Zdroj: Herminapress.cz ) 22x FOTO

Ivan Vyskočil přiznal barvu! Co měl s Lubou Skořepovou? To se dozvědělo celé náchodské divadlo

Za účasti kolegů z uměleckého světa, radních města Náchod a bezmála šesti stovek diváků proběhla ve velkém sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě veřejná benefice náchodské rodačky, herečky Luby Skořepové (*21. září 1923 - 23. prosince 2016).

V programu, kterým provázel moderátor Aleš Cibulka, vystoupila Eva Pilarová, Jaromíra Mílová, Vlastimil Harapes, Václav Vydra, Ondřej Kepka, Jaroslav Hanuš, Jan Míka, Tomáš Magnusek, Ellen Lenská či Ivan Vyskočil.

A právě poslední výše zmíněný herec, přiznal, že měl pro Lubu Skořepovou jistou slabost.

„Luba Skořepová mě nadchla svou vitalitou, a přiznám se, že i sexy živelnou energií, které se prostě nedalo odolat…,“ naznačil decentně Ivan Vyskočil, že s Lubou něco měl. Ostatně, herci to vědí už dávno. Luba se tím chlubila během natáčení seriálu Cukrárna.

Moderátor Aleš Cibulka zase miloval na Lubince Skořepové jinou věc: „Miloval i šílel jsem z Lubčiných dopisů. Psala do každého prostoru papíru, takže někdy se z toho, co napsala, stal rébus. A Těch vykřičníků…! A to nemluvím o našich vystoupeních. Pokaždé sepsala celé litanie toho, o čem budeme hovořit, jenomže nakonec si skoro na nic z toho nevzpomněla a náš bezmála dvouhodinový pořad bývala jedna velká improvizace.“

Vzpomínku na oblíbenou herečku přidal i baletní mistr Vlastimil Harapes: „Když mě Luba zvala na návštěvu, omlouvala se, že má doma nepořádek. Pomyslel jsem si, že tohle říká každý, taková ta typicky ženská omluva žen, kterým záleží na tom, co si jejich host myslí. Jenomže… Jak to citlivě vyjádřit… Lubin nepořádek předčil mou fantazii. To, co jsem uviděl, se snad ani nepořádkem nazvat nedá, spíš šíleným chaosem, skladištěm všeho možného i nemožného. To ovšem Luba vysvětlila přítomností všudypřítomných skřítků, kteří si v jejím bytě dělají, co se jim zlíbí.“

I další účastníci benefičního setkání přidali něco ze svých vzpomínek a zážitků s Lubou Skořepovou a nebylo jich málo. Přítomní diváci si také mohli vyprávění spojit se sledováním videoukázek a fotografií z divadelního, ale i soukromého života Luby Skořepové. Šlo o směs videí společnosti Kloboukfilm, reportáže natočené pro televizi Prima a ukázky z nového dokumentárního filmu Otakara Faifera s názvem „Sama“. 

Poděkování za vstřícnost při organizaci benefice si zaslouží starosta města Náchod Jan Birke, zaměstnanci městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě, televize Prima a divadla, v nichž Luba účinkovala ještě nedávno: U Valšů, Městská divadla pražská a Divadlo v Řeznické. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 2. 2017 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.