(Zdroj: TV Nova ) 7x FOTO

Ivana Jirešová alias Lucie Vágnerová v Ordinaci: Vážné starosti o dceru!

V Ordinaci v růžové zahradě je jedinou ženou, jejíž příběh diváci sledují od prvního dílu. Když Ivana Jirešová vstupovala do seriálu, bylo její dceři Sofii sotva pár měsíců, dnes je jí patnáct. Přitom v hereččině tváři ale jako by těch patnáct let vůbec nebylo znát. A to si, stejně jako její postava Lucie Vágnerové, prošla celou řadou peripetií. Ty dvě mají mnoho společného a nejednou se jejich osudy propletly. Lucii teď čeká emotivně náročný rok a těžká zkouška, kéž se tentokrát nepropletou! 

Luciin příběh byl v posledních letech trochu upozaděný, to se teď změní. Co se bude s vaší seriálovou postavou Lucií na jaře dít? "Jsem moc ráda, že zase budu mít co hrát. Bude to náročnější linka, něco už máme odtočeno a je to mazec! Čestmírova žena Alena zanedbá závažné onemocnění vaječníků u Luciiny starší dcery Gitule. Čestmír pak navíc první operaci poraní střevo a Gitule přijde o vaječník. Nablízku jí tou dobou nemůže být ani Darek a Lucie začne mít dojem, že svým nebližším nedokáže věřit, cítí se všemi zrazená. V emocionálně vypjaté situaci podlehne pocitu, že jediný, komu na zdraví její dcery opravdu záleží, je gynekolog Martin Brabec. Možná mu ale důvěřuje až moc… "

Jaké bylo setkání po letech s vaší seriálovou dcerou, která během let, kdy jsme ji neviděli, pěkně vyrostla? "Já jsem z ní nadšená. Kateřina Kalendová, která Gituli hraje, je krásná bytost a je mi velmi blízká. I herecky je skvělá. Krásně zvládla zahrát náročné bolestivé scény. Jsem moc ráda, že ji tam mám. Mám tam ještě mladší dcerku Bětušku, která vypadá jako z renesančního obrazu. Má nádherné zrzavé kudrnaté vlásky." 

V Ordinaci točíte už 15 let, to je kus života… "To teda je! Nedávno jsem měla možnost vidět sestřih mojí postavy a na něm jsem pozorovala svoji cestu. Byla tam řada situací, na které jsem si už vůbec nevzpomněla. Většinou z doby, kdy jsem řešila vážné věci v osobním životě, které to zřejmě přebily. Ale byly tam i momenty, na které si pamatuju moc dobře."

Třeba? "Nikdy nezapomenu na první scénu, v domě Gity. Scény ve věznici s Míšou Kuklovou byly náročné. A taky na svatbu s Hrůšou, s Jirkou Langmajerem. Spolu jsme odehráli silné příběhy. Na tohle období se nedá zapomenout. Všechny tři svatby, které jsem tam měla, byly hezké." 

Čím si vysvětlujete skutečnost, že jste jedinou ženou v Ordinaci, která to tady táhne už patnáct let?  "Možná je to tím, jak je moje role napsaná. Lucie není negativní, popudlivá ani nepříjemná. Je zábavná, osvěžující a nekonfliktní." 

Možná, nebo tím, že i vy jste nekonfliktní. Máte leccos společného, že? "Je pravda, že jsem k Lucii měla a pořád mám hodně blízko. Obě jsme mámy a obě jsme v jednu dobu prožívaly podobné situace. I u soudu o dítě jsme byly podobně. Nejednou se mi při nějakém osobním problému stalo, že jsem zauvažovala, jak by se asi ve stejné situaci zachovala Lucie. Říkala jsem si, že té by asi takhle ouvej nebylo. Myslím si dokonce, že mi v řadě situací pomohla." 

Co vás dostává do klidu? "Jóga. Mám ráda bikram jógu, protože je v teple a já jsem strašně zimomřivá. A taky proto, že se při ní naprosto zničím. Je to mučírna, ale vždycky se po ní cítím lépe. Je to pro mě duševní hygiena, díky které se pořád čistím a zbavuju špatných myšlenek." 

Doma máte dceru v pubertě, takže jógu asi cvičíte denně, že? "Denně ne, ale často. Sofii je patnáct a já si říkám, kde je ta hodná holčička?! Někdy v ní vidím sebe a mám pocit, že opakuje moje příběhy. Takže už se bojím někde říkat, jaká jsem byla v pubertě, aby to nezopakovala. Jsme teď spíš jako dvě sokyně. Klasika. Je to ženská s duší dítěte, takže je těžké s tím pracovat. Maminky patnáctiletých dcer určitě ví, o čem mluvím." 

Na druhou stranu už je ve věku, kdy vás tolik nepotřebuje a můžete se věnovat řadě projektů. Co plní váš den? "Hraju v Divadle Broadway. Vrací se i muzikál Shrek, kde hraju Fionu. Je to velká role plná choreografií. Chodím na lekce zpěvu… Obvykle vyjíždím z domu kolem sedmé ráno a vracím se v jedenáct. Snažím se všechno, co dělám, dělat pořádně, protože tak jedině mě to baví. Jenomže večer přijdu domů, na hodinu usnu, ale tělo je rozjeté, brzy se probudím a už nespím. V létě bych to snášela lépe, ale zima bere energii… "

 Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

14. 2. 2020 09:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.