(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO

Ivana Jirešová je bez chlapa. Mužské poslala k ledu

Je už nějaký ten pátek sama, v dohledné doby prý ani žádný vztah prý nehrozí, ale hlavu si z toho nedělá. „Něco skončilo, něco třeba začne, ale abych řešila chlapa, to rozhodně nedělám. Mám hodně práce, takže ani není čas se do něčeho se hnát, a to mi momentálně vyhovuje,“ nechala se slyšet herečka Ivana Jirešová, která přišla omrknout vyhlášení vítězů šestého ročníku Festivalu ledových soch, který jako tradičně proběhl na střeše Galerie Harfa.

Tentokrát se představila desítka autorů, kteří „vysochali“ z ledových kvádrů ledové světové státníky. „Moje volba je jasná. Všechny mražené osobnosti jsou ztvárněny velice dobře a zajímavě, mým srdečním státníkem byl a je Tomáš Garrigue Masaryk. A jen tak mimochodem my s dcerou Sofinkou se občas u nás v Písku, odkud pocházím, věnujeme také sochařské tvorbě. Sice ztvárňujeme díla zatím jen z písku, ale kdoví, za pár let tu možná také budeme vystavovat,“ se smíchem dodala Ivana Jirešová.

Jiný vkus měla modelka, misska a moderátorka Iveta Vítová, která na akci dorazila s rodinkou a nerozlučnou kamarádkou i kolegyní Kristinou Kloubkovou a její ratolestí Jasmínkou.

„Můj favorit je Donald Trump. Ten ledový je od skutečného téměř k nerozeznání, opravdu se povedl, jen mu trošku, díky teplému počasí taje kštice, ale to se u státníka přehlédne,“ uvedla Iveta.

 Na akci nechyběla ani tisková mluvčí motolské nemocnice a bývalá moderátorka Pavlína Danková, mistr etikety Ladislav Špaček a také zpěvák Vlasta Horváth. Toho doprovázela manželka a dcery.

„Mě se líbí náš pan prezident Miloš Zeman, ten reálný i ledový, ale musím přiznat, že všechny tyhle sochy jsou velice pěkné. Já s dcerami zatím vytvářím jen sněhuláky, mimochodem také pohledné a zdařilé, ovšem umělci, kteří tady vystavují svá díla se nemusí obávat naší konkurence. Zůstaneme i do budoucna jen u těch postav ze sněhu,,“ vysvětlil Vlasta Horváth. 

Po důkladné vernisáži došlo na vyhlášení vítězů. Z hlasování o nejkrásnější sochu si pomyslnou bronzovou medaili odnesl Jakub Vlček za sochu ministra Babiše a jeho EET pokladen, druhá, jak jinak, skončila královna Alžběta druhá Jiřího Genzera a prvenství vybojoval běloruský básník a sochař Wlodzimerz Bludnik a jeho skvělý Donald Trump. Bez většího zájmu hodnotitelů se musela obejít Angela Merkelová, Bohuslav Sobotka či Vladimír Putin nebo Barack Obama.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.  

6. 2. 2017 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.