(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Já a vařit? To po mě opravdu nechtějte – říká Felix Slováček

Je hvězdou coby muzikant, skladatel a dirigent, v domácích pracích, a to hlavně v kuchyni u hrnců a kastrolů, jak bez zaváhání přiznává, je pravým opakem. S vařením si doposud „nepotykal“ a ani to do budoucna nemíní měnit.

„Poletovat po kuchyni rozhodně není mým šálkem kávy. U nás vaří především Dáda, což je vynikající kuchařka a po ní získal tyhle geny i syn Felix. Já ještě tak něco málo ugriluji, ovšem nestojí to ani za řeč. Pohlreich ze mě už určitě nebude,“ s úsměvem vysvětlil Felix Slováček, který byl spolu s manželkou Dádou, Martinem Maxou, Štěpánkou Duchkovou a Ivanem Vyskočilem kmotrem knížky Jany Benkové Až po uši,  v tureckém fast foodu Dlouhá 14.

Po jejím křtu si zmíněné dámy a pánové vyzkoušeli jaké to je nakrájet a načančat zdejší speciality. S nožem se činil hlavně Martin Maxa, kterému šlo dílo od ruky. „No, abych pravdu řekl, já si občas nějakou tu dobrotu dopřeju, ale abych si denně vyvařoval nějaké lahůdky, na to mě neužije. Jsem po všech stránkách skromný jedlík a hlavně jím málo. Chuť mě neovládá a hlad zaženu snadno něčím úplně běžným,“ přiznal Maxa.

To naopak Ivan Vyskočil je téměř králem u sporáku. „Hravě zvládám třeba svíčkovou, potrpím si totiž na omáčky, na rozdíl od přítelkyně Romany. Ta se naučila skvěle dělat řízky, ale tím její kuchařský um končí. K omáčkám jí proto raději nepouštím a vyrábím je sám,“ uvedl Ivan Vyskočil.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

13. 5. 2015 16:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.