Herec Pavel Kříž podstoupil základní test ohledně prevence rakoviny prostaty v Centrum protonové léčby v Praze. (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Jak Básníci bojují s rakovinou prostaty: Herci si nechali udělat testy

Ne, výše uvedený titulek není název dalšího dílu populárního filmového příběhu o Básnících, ale realita všedního dne. Herci Pavel Kříž, alias Štěpán Šafránek a David Matásek coby Kendy, společně s režisérem filmových básníků Dušanem Kleinem totiž navštívili Centrum protonové léčby v Praze a důvodů k tomu měli hned několik. Jednak je Centrum protonové léčby partnerem nového pokračování příběhu Štěpána a Kendyho, nesoucí název Jak básníci čekají na zázrak, přičemž samotné prostory centra posloužili k několika filmovým záběrům. Zadruhé se pánové přišli seznámit s vedením a lékaři centra, přičemž využili možnosti podstoupit základní vyšetření ohledně prevence onemocnění rakovinou prostaty.

„Je v celku iluzorní žít v přesvědčení, že mě se druh této nemoci netýká, tedy že nemohu onemocnět rakovinou prostaty a tak je vcelku jasné, proč toto vyšetření podstupuji,“ říká David Matásek. „Jasně, jako mnozí další jsem tak trochu lajdák a přesto, že vím, že zdravotní prevence je v mnoha případech tím nejdůležitějším prvním krokem k uchování si dobrého zdraví, stejně se vymlouvám především na nedostatek času,“ dodává Matásek. Mnohé z dotazů ohledně této zákeřné nemoci a její léčby v Centru protonové léčby v Praze zodpověděl přítomným pánům ředitel zdravotního úseku MUDr. Jiří Kubeš, Ph.D. Také herec Pavel Kříž se zajímal o způsob diagnostiky onemocnění, možnosti léčby a následného života vyléčených pacientů.

„Mít strach, nebo nemít strach z možné diagnózy? Takto si otázku nekladu. Nemyslím na ni. Domnívám se, že se o svoje zdraví v rámci možností starám. Nakonec tato příležitost, podstoupit „test“ ohledně prevence onemocnění rakovinou prostaty je to nejmenší a nejjednodušší co pro sebe může člověk udělat,“ říká populární herec.

Průvodkyní jak hercům, tak přítomným novinářům po centru pak byla ředitelka Nadačního Fondu pro protonovou terapii Mirka Čejková. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 3. 2016 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.