Kateřina Kaira Hrachovcová a Petr Čtvrtníček slavili v seriálu Přístav Vánoce. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Jak budou trávit Vánoce herci ze seriálu Přístav?

Vánoce už dorazily i do ateliéru primáckého seriálu Přístav. Zatímco Kateřina Kaira Hrachovcová (41) točila scény přímo u stromečku, Hana Gregorová v jednom obraze pekly perníčky. Zeptali jsme se jich, jaké jsou jejich vánoční rituály a jaké se u nich doma peče cukroví.

Kaira Hrachovcová prozradila, že cukroví nepeče. „Nemám doma ani vánoční stromeček. Ačkoliv se mi vánoční výzdoba moc líbí, rok od roku ji mám skromnější. Vždy jen ozdobenou vázu s chvojím nebo smrkovými větvičkami, věnec, svíčky. Jeden z mých vánočních rituálů bývá spojený se zvířátky a veterinou. Pravidelně období svátků trávím se svým mužem v jeho veterinární ordinaci, pomáhám mu tam se zvířecími pacienty jako zdravotní sestřička,“ říká herečka. 

Hana Gregorová (63) přiznala, že na Vánoce mívá pokaždé úžasné cukroví – od své kamarádky. „Ne že bych ho neuměla upéct, ale nemám nervy piplat se s tak drobnými kousky. A mně stejně víc chutná to darované. Nejraději mám marokánky a plněné ořechy. Vanilkové rohlíčky, pracny nebo perníčky, které jsme pekli i v seriálu, moc nemusím. Cukroví vyzvedávám až těsně před Štědrým dnem, když totiž ještě žil můj muž Radek, pořád na něj chodil, a na Štědrý den ho půlka chyběla. Na Slovensku se pečou také například plněné ořechové a makové rohlíčky z kynutého těsta, ty jsem v Čechách neviděla. Jsou větší než vanilkové rohlíčky. Nebo ořechovník a makovník, což je kynutý zavinutý koláč, v němž je hodně máku, nebo ořechů s rozinkami a rumem, že těsto není ani vidět. Když jsem byla malá holka, pekly jsme s maminkou a tetou Amálkou, pokaždé jsem se na tento rituál těšila, měly jsme vždy zhruba deset druhů. Z vánočního menu mám nejraději bramborový salát a kapra, ale připravuju každý rok také řízky, slovenskou polévku kapustnici i hovězí s játrovými knedlíčky,“ řekla Hana Gregorová.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 12. 2015 17:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.