(Zdroj: Herminapress.cz ) 21x FOTO

Jak Kuba a Anče mají Kubíčka přišel zkontrolovat Jaroslav Satoranský - Kuba z Večerníčků Krkonošské pohádky

Slavnostní premiéru má za sebou pokračování legendárních Krkonošských pohádek. Představení, pod názvem Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka, odehrál soubor složený z herců Libor Jeník, Vojtěch Matějíčka, Barbora Mottlová, Kryštof Nohýnek, Petr Pěknic a Štěpánka Prýmková na prknech pražského Divadla Bez zábradlí.

„Pohádka je to krásná. Trošku jsme měli strach, co na to publikum řekne, protože většina z nich na pohádkách, jak je známe z Večerníčku vyrostla a také třeba už viděla naše představení Krkonošské pohádky. Ta dvojka je o poznání jiná, ale myslím si, že i ta bude mít úspěch,“ řekla herečka Barbora Mottlová, která si zahrála postavu Anče.

„Přišel se na nás podívat i večerníčkový Kuba, pan Jaroslav Satoranský. Byl hrozně milý a myslím si, že byl spokojený s prací, kterou jsme odvedli. Při děkovačce jsme ho vytáhli na podium a bylo na něm vidět, že je tam s námi rád,“ doplnila Bára Mottlová.

Krkonošské pohádky  v roce 2013 vyhrály anketu o nejoblíbenější Večerníček. Mají celkem 20 epizod. Málokdo však tuší, že se v roce 1989 připravovalo natáčení dalších 7 dílů. K němu již bohužel nedošlo, ale jejich autorka Božena Šimková připravila na základě původních scénářů představení Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka.

Stejně jako u prvních Krkonošských pohádek, je i v tomto představení použita původní „večerníčkovská“ hudba profesora Vadima Petrova.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

8. 3. 2017 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.