(Zdroj: Herminapress.cz ) 46x FOTO

Jak Pavel Zedníček slavil sedmdesátku? Podívejte se do fotogalerie, kdo přišel gratulovat

Není mejdan jako mejdan, ten včerejší v Divadle Kalich byl prostě parádní. Jednak tahle oblíbená scéna oslavila dvacáté výročí od svého vzniku, pak proběhla premiéra Molierova Lakomce a do třetice tu oslavil sedmdesátiny Pavel Zedníček, takže bylo nejen nač se dívat, ale i co slavit a kdo chtěl, nenechal si představení i party ujít. A hvězd na jevišti i v hledišti bylo více než dost.

„Pavlův Harpagon byl skvělý. Víte, nastudování Molierova Lakomce je pokaždé jiné. Já ho hraji u nás na činoherní scéně Městského divadla v Brně a přišel jsem omrknout kolegu Harpagona v Kalichu. A jo, byl parádní a bavil jsem se,“ nechal se slyšet Bolek Polívka.

A v podobném duchu hodnotili premiéru komedie i další známé osobnosti. Večer si užili třeba Helena Vondráčková s Martinem Michalem, bavila se při představení i Sabina Laurinová, Iva Jirešová, Karel Vágner, Janek Ledecký, Milan Baroš, Jiří Bartoška, Miroslav Donutil, Filip Blažek, Petr Kostka s dcerou Terezou a řada dalších známých i méně známých osobností.

„Je to docela honička. Klidu si příliš na jevišti neužiju, ale nevadí. Je to skvělá role a baví mě, i když je to fyzicky náročnější představení. No ale co, zvládám ho v pohodě, takže není co řešit a bylo vidět a slyšet, že i lidem v hledišti se líbí. A o tom, divadlo je především,“ řekl po představení Zedníček, který ke svému jubileu dostal po děkovačce od šéfa Kalichu Michala Kocourka speciální demižon s nově vytvořeným špiritusem s názvem Čmaňovice. „Ač hraji lakomce, tak se dneska rozdám. Tenhle oslavný nápoj si nenechám jen pro sebe, ale dám ho v plen všem, kdo budou mít chuť. A jak se tak dívám, nebude jich málo,“ dodal se smíchem Pavel Zedníček a pustil se do oslav zdařilé premiéry i obou významných jubileí.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

2. 11. 2019 08:30 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.