(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Jak režisér Havelka nabízel roli Dagmar Havlové: Měla mě v telefonu uloženého jako Vopruz 5

Herci Tereza Voříšková, Stanislav Majer, režisér Jiří Havelka a tvůrčí tým nového českého filmu Vlastníci, představili čerstvě dotočený snímek v Domě České televize.

Režisér Jiří Havelka se smíchem vzpomínal, jak nabídl roli Dagmar Havlové: „Telefonní číslo jsem dostal od Jiřího Lábuse. Volal jsem asi šestkrát a ona to nikdy nezvedla. Asi až po čtrnácti dnech jsem měl od paní Havlové zpáteční telefon. Prý mě měla v telefonu uloženého jako Vopruz 5.“

Maminu tří dětí, která je předsedkyní bytového družstva, si zahrála Tereza Voříšková.  "Na schůzi bytového družstva se moje postava nikdy nedostane dál jak k prvnímu bodu, z čehož je mírně hysterická. Manželka mi hraje Vojta Kotek, je to takový podpantoflák. V prvních dnech jsem měla od smíchu namožené svaly, protože zmíněné charaktery lidí známe všichni. A každý v tom může poznat sebe nebo svého souseda s paneláku,“ charakterizovala svoji postavu Tereza Voříšková.

Stanislav Majer chuť na smích řešil zvláštním způsobem. „Mně se udělal v puse aft a vždycky, když jsem se chtěl smát, tak jsem se do něj kousl. Museli jsme přece pracovat.“

Ve filmu hrají další herecká esa jako Jiří Lábus, Pavla Tomicová, Kryštof Hádek, Klára Melíšková, David Novotný a další.

Premiéra filmu bude 21. 11. 2019.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

4. 7. 2019 12:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.