Jakub Kohák (Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Jakub Kohák není vůbec skromný. Klidně by si troufl na Tour de France

Skromnost je mu vlastní. Jak přiznal na novinářské projekci filmu Instalatér z Tuchlovic, který bude mít premiéru 6. října, kdyby seknul s herectvím, hravě by se uživil jako zmíněný instalatér případně coby profesionální cyklista.

„V tomhle filmu, pro který mě objevil pan režisér Tomáš Vorel, zvládám skvěle své řemeslo. Ještě před natáčením jsem totiž absolvoval náročný kurz Mladý instalatér, abych se dostal do problematiky a zvládl roli k jeho spokojenosti. A šlo mi to opravdu dobře, takže mám před sebou výzvu. Ovšem zda ji uchopím, je ve hvězdách. Zatím mi herectví vyhovuje,“ svěřil se Jakub.

Ovšem herec zvládá s úspěchem nejen černé řemeslo, ale i cyklistiku. Ve filmu totiž nejezdí na fušky autem nebo na motorce, ale „sedlá“ bicykl.

„A to je další moje šance na uplatnění. Najezdil jsem toho při filmování tolik, že bych zvládl bezesporu i tradiční Tour de France. A kdyby ne ve špičce celkového pořadí, tak bych tenhle závod bral jako příjemnou projížďku. Takže suma sumárum mohu nejen hrát, ale i opravovat kapající kohoutky případně drtit soupeře při závodech. Nic není nemožné,“ dodal Jakub Kohák.

Legrace je sice dobrá věc, ale kdo film navštíví, pozná, že herec zvládá nejen zahrát ptákoviny. Instalatér z Tuchlovic je natočen podle skutečné osoby a v reálném prostředí. A není to příběh k popukání od začátku do konce. Je to první hlavní role Jakuba Koháka, v níž se představuje nejen jako komik. A jde mu to nadmíru dobře a určitě svou pravdivostí řadu lidí překvapí.

„Je to film k pousmání i naštvání. Je uváděn jako smutná komedie. Já osobně si myslím, že jde o zobrazení skutečného života s jeho klady i zápory. Při natáčení jsem já osobně prožíval pohlazení i vztek. Prostě je to realita,“ nechal se slyšet Filip Blažek, který si zahrál ne zrovna velkého sympaťáka.

Kromě zmíněných herců se na plátnech objeví i Eva Holubová, Petra Špalková, Petr Čtvrtníček, Jan Budař a řada dalších.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 9. 2016 12:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.