(Zdroj: Herminapress.cz ) 35x FOTO

Jakub Smolík 60: Proč je na fotce Těžkej Pokondr, David, Kolář, Barták, ale chybí Monika Abslonová?

Dopravní podnik možná kdysi přišel o zdatného řidiče metra, příznivci dobré muziky, romantiky a písniček o něčem si naopak libovali a libují, že od téhle práce utekl. Prostě a jednoduše, Jakub Smolík, který včera spolu se svými početnými příznivci už letos poněkolikáté na vyprodaném koncertu oslavil své šedesátiny si museli říci, že je určitě mnohem lepší ho poslouchat, než s ním jezdit.

„Tak to jsem rád. Muzika a zpěv byly vždycky mojí láskou, ovšem ani práci řidiče soupravy metra bych rozhodně nezatracoval. Není jednoduchá a musíte být pořád ve střehu. Byla to zkušenost a ne špatná. Ovšem nešlo to s muzicírováním dohromady. Přes den jsem studoval konzervatoř a v noci jezdil metrem, takže jsem se rozhodl a vyhrálo to, co už spoustu let dělám rád a s chutí,“ s úsměvem vysvětlil po skvělém a do posledního místa vyprodaném koncertu v Divadle Hybernia Jakub.

Jak prozradil šedesátiny slaví vlastně po celý letošní rok. Oficiálně je měl 18. září, ale jelikož si naplánoval celoroční turné k jubileu, slaví ho po celé republice na koncertech s diváky. A není jen výborným kytaristou a pěvcem, ale jak se přesvědčila i Monika Absolonová, která byla hostem koncertu, zvládá nejen múzu, ale i první pomoc. „Jsem nastydlá a není mi úplně nejlépe, ale na Kubově pražské oslavě jsem prostě nemohla chybět. Slíbila jsem, že přijdu a zazpíváme si spolu i přidám něco sama a díky jeho ranhojičským schopnostem to dopadlo dobře,“ nechala se slyšet Monika, které oslavenec naordinoval brufen a kapky do krku, což skvěle zapůsobilo, takže duet ani sólová pecka neměly chybu a ovace publika byly toho dokladem.

A nejen u vystoupení zmíněné zpěvačky, ale i při pěveckých vystoupeních Jakuba s dvojicí Roman Ondráček, Miloš Pokorný, známou pod jménem Těžkej Pokondr nebo s Michalem Davidem či Petrem Kolářem. A aby nebyl večer jen rozdováděný došlo i na slzy. Poprvé se oslavenci lehce zarosily oči, když dostal od své kapely fungl novou kytaru, podruhé přišel jejich vodopád, když mu jeho dcera Petruška odpověděla na písničku Říkej mi táto fungl novým songem Tatínkova holčička, kterou pro ni složil Zdeněk Barták a měla včera slavnostní a velice zdařilou premiéru.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

8. 10. 2019 12:30 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.