Tereza Skoumalová, Jakub Voráček, Monika Leová, Nikola Buranská, Gabriela Lašková (Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Jakub Voráček vyučoval krásky hokejovou abecedu. Do Síně slávy vstoupil ale úplně někdo jiný

Hokejista Jakub Voráček, který bude již brzy reprezentovat Českou republiku na Světovém poháru v kanadském Torontu, se potkal se členy eReS týmu ČR. Spolu se svojí sestrou Petrou Klausovou je pozvali na trénink reprezentace do O2 arény a následně do Síně slávy ledního hokeje. Toto exkluzivní setkání se uskutečnilo díky podpoře Českého svazu ledního hokeje. Jakub je týmový hráč, což dokazuje nejen v klubu NHL Philadelphia Flyers, ale i v reprezentaci.

 „Odmalička jsem v týmu hokejovém, takže mi připadá přirozené a správné, že jsem také členem týmu na podporu lidí s roztroušenou sklerózou, jehož spoluzakladatelem je naše nadace. A skvělý je, že členství přijali i další kluci a mí kamarádi – Ondra Pavelec, Radko Gudas, Michal Neuvirth a další. I díky těmto jménům hokej pomůže zviditelnit problémy lidí s RS,“ říká Jakub.

 eReS tým ČR představila další spoluzakladatelka a zároveň pacientka s RS Petra Klausová na konci května 2016. Členství v týmu není ale určeno jen pacientům, jejich rodinám a přátelům. Mezi členy tak bylo možné na akci potkat například České Miss Gabrielu Kratochvílovou, Moniku Leovou, Terezu Skoumalovou, Nikolu Buranskou a další. Členy eReS týmu v Síni slávy pozdravili také Ondřej Pavlát, Radek Pastrňák, Petr Mrázek a Michal Neuvirth. Ondra Pavelec a kapitán reprezentace Tomáš Plekanec se aktivně zapojili a se členy eReS týmu si zastříleli na branku na trenažerech. Neodolal ani Kuba Voráček a také se přidal. 

„Tým pomalinku roste a věříme, že mimo jiné i díky spolupráci s RS centry bude dále růst, aby ten společný hlas byl silný. Moc mě těší, jak se lidé sami hlásí. Chtěli jsme těm prvním poděkovat a využít toho, že je Kuba výjimečně v Praze i v září, a zároveň jsme díky vstřícnosti ČSLH mohli vzít členy na trénink a na setkání s hokejisty do Síně slávy,“ vysvětluje Petra Klausová, proč s Jakubem pozvali eReS tým na trénink týmu české reprezentace.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

8. 9. 2016 18:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.