Jan Hřebejk, Zuzana Mauréry, Petr Jarchovský (Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

Jan Hřebejk: Tip na učitelku dal náš kameraman

„Obsadit do hlavní role slovenskou herečku Zuzanu Mauréry byl momentální nápad. Vlastně s ním přišel náš kameraman Martin Žiaran, který se se Zuzanou léta zná a rovnou jí označil, že by byla ideální představitelkou učitelky v našem filmu. A to se nakonec potvrdilo. Byla skvělá,“ nechal se slyšet na včerejší premiéře filmu Učitelka, v kině Lucerna, natočeném podle scénáře Petra Jarchovského, režisér Jan Hřebejk.

Šťastná volba hlavní představitelky filmu se potvrdila i na letošním 51. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde Zuzana Mauréry získala Křišťálový globus za nejlepší herecký výkon. Film je psychologickým dramatem o zneužití pravomoci ze strany třídní učitelky a jak potvrdili jeho protagonisté, jde o příběh, který se mohl stát nebo se možná i stal.

„Když jsem dostala nabídku hrát hlavní roli v tomhle filmu vůbec jsem neváhala. Kdo by takovou skvělou příležitost ve filmu režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského odmítl. Scénář byl skvěle napsaný, okamžitě mě zaujal. Lákalo mě i to, že jsem se musela popasovat s negativní rolí a musela jsem si jí obhájit. To, o čem film vypráví, není rozhodně nic smyšleného a myslím si, že stojí za to, ho shlédnout. Není to fikce,“ uvedla Zuzana Mauréry, která v současné době točí se slovenskou televizí druhou řadu oblíbeného seriálu Tajné životy.

22. 7. 2016 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.