Jan Kačer je spokojený penzista. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Jan Kačer: Mně se teď v té penzi žije báječně

Jan Kačer (79), který v Činoherním klubu hrál naposledy před čtyřiceti lety, se na tiskovce k uvedení své hry Svatba pozdního léta, nejvíc rozplýval radostí nad svou novou životní situací.

„Vrchlickému říkali v padesáti, velebný kmete, Štěpánek hrál v šedesáti pěti dědky a já tady teď v osmdesáti hraju a tvářím se, že to je normální. A navíc se mi otevřely ještě dveře, o kterých jsem neměl tušení. V těch osmdesáti člověk vidí svět, který do té doby neviděl. Bez ctižádosti, bez touhy vyniknout, bez zlodějství, bez zlých úmyslů a najednou máte ten život jakoby sladký. A najedou vidíte svět jinak, než jste ho viděli ve třiceti,“ přemýšlel nahlas Jan Kačer, který ve své hře i účinkuje a pokračoval ve svých úvahách.

„Líbí se vám i ženský, ale nejenom proto, že mají hezký těla, ale pro něco jiného. Máte rád jiný kamarády, vážíte si lidí, který tady už nejsou, je to fantastický objev a kdybych měl trochu času, tak bych to chtěl ještě napsat. A i to, co jsem tady během zkoušení s nimi zažil, že jsem ve svém věku hrál s kolegyní, která je o 50 let mladší (Zuzana Stavná), a že to ještě jde a že to dokonce nemusí být ostuda. To je pro můj život úžasný výdobytek a mně se teď v té penzi žije báječně,“ svěřil se autor, herec a režisér Jan Kačer. 

O tom, jak přijmou diváci jeho hru, moc nepřemýšlí a je nad věcí. 

„Kdyby to v pátek byl výbuch, tak mě uvidíte, jak se usmívám, kráčím domů, kde si vezmu meprobamátek a budu klidně spát,“ dodal ještě se smíchem hrající penzista Jan Kačer.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

17. 2. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.