Jan Maxián (Zdroj: Stream.cz ) 6x FOTO

Jan Maxián zná tajemství lednice! Prozradí ho v nových pohádkách na Stream.cz

Na svém kontě mají řadu profesních úspěchů, jejich poslední spolupráce je ale především dílem hry. Hry s fantazií, slovy, hlasem a kousky papíru. Právě ta dala vzniknout Pohádkám z lednice a svedla dohromady scenáristu Roberta Geislera, animátora Michaela Carringtona a herce, zpěváka a skladatele Jana Maxiána. První z trojice jmenovaných dobrodružství odehrávající se v útrobách chladícího spotřebiče napsal, pod rukama londýnského rodáka animovaní obyvatelé ožívají a ústy toho třetího paprička Feferonka, buřtík Špekáček, Utopenec, Tlačenka nebo pan Talián promlouvají. A že je o čem vyprávět, se budou moci přesvědčit všichni malí i velcí diváci internetové televize Stream.cz. 

Hrdinové deseti epizod promlouvají hlasem Jana Maxiána, který není fanouškům animovaných filmů cizí. Znají ho například jako Spongeboba, lemura Morta z Madagaskaru nebo vačičáka Eddieho z Doby ledové. 

 „V každém díle Příběhů z lednice se kromě hlavních protagonistů Špekáčka a Feferonky objevuje nepřeberné množství dalších a dalších postav a každá se chová, vypadá a tím pádem i mluví jinak. Od tajemného Indiánka, přes pěkně naloženýho Utopence až třeba po totálně zmaštěnou Smaženku. Odlišit a hlavně v tom pekelném tempu, ve kterém se vše odehrává, vydržet se všemi postavami, bylo neskutečně zábavné. Rád jsem si s nimi hrál,“ popisuje práci ve studiu Maxián, který také zhudebnil a nazpíval úvodní píseň.

 

„Znělku zpívají různé hlasy. Vždy patří jednomu z důležitých osadníků lednice, v každém díle ale nějakému jinému. Robert si s jejím textem vyhrál, vlastně celý seriál je jedna velká radost lidí, kteří se u něj potkali a mohli si společně hrát jako malí kluci. Doufám, že tu radost nebudeme mít jen my, coby tvůrci, ale hlavně diváci Streamu, pro které ho připravujeme. A snad jich bude víc než nás,“ těší se Maxián na uvedení Pohádek z lednice, jež internetová televize Stream.cz odvysílá na podzim letošního roku. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

3. 8. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.