(Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Jan Potměšil prozradil: Co rozplakalo i drsného Bolka Polívku?

Jan Potměšil je jeden z autorů, který namluvil audioknihu Staré pověsti české a moravské. Sám vnímal tento návrat do školních lavic jako velmi emotivní a slzám se prý ve studiu neubránil ani Bolek Polívka. Polívku prý dojala pověst o Ječmínkovi a Svatoplukovi.

Potměšil se hluboce zamyslel nad příběhem Šemíka. „Nejvíc jsem pročítal právě ty pověsti, které jsem namlouval. Silný je třeba příběh o Šemíkovi. Tam je vidět, jak složitě se postavy v pověstech musely rozhodovat, co všechno brát v potaz. Příběhy mají díky tomu velký přesah,“ mínil v salonu 2Media, kde se audikniha křtila, Jan Potměšil.

„Je v nich věcná autenticita a syrovost. Někdo si něco dovolil a následoval boj. Taková rovina tam je. Ale dítě by z toho nemělo propadat hrůze,“ dodává herec. „Je to jasné a srozumitelné, někdo je padouch a někdo hrdina. Ve své době byly tyhle archetypální věci cenné pro děti, které je slyšely. Rád to budu číst také těm svým,“ nechal se slyšet Potměšil.

Nahrávka prý vznikala téměř na první dobrou, kvůli autenticitě herců, kteří byli příběhy dojati. „Když jdu na nějaké veřejné čtení, beru tuhle knihu s sebou, protože to je strhující příběh. Najednou mi to přijde živé a potřebné. V té době se ctila statečnost a čest, to mi přijde hodně aktuální,“ vysekl knize autorky Aleny Ježkové poklonu Potměšil.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

5. 6. 2015 15:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.