Jan Přeučil (Zdroj: TV Prima/Herminapress ) 11x FOTO

Jan Přeučil má novou ženskou! Co na exotickou krásku řekne paní Eva?

Protiklady se přitahují, i když to nemusí být navěky. Důkazem je postava pana Brauna, který se jednoho dne objeví v chatové osadě seriálu televize Prima Přístav. Bývalého manžela poněkud ztřeštěné operní pěvkyně Lily, který je jejím naprostým opakem, bude hrát Jan Přeučil.

Pan Braun do chatové osady přijede proto, že se vdává jeho dcera Ivana. A nepřijede sám – přiveze si manželku, která vzbudí v osadě velké pozdvižení. Nejen, že je o mnoho let mladší, ale hlavně je černoška.

„Pan Braun je trochu jiná postava, než ty, které zatím diváci znají. Je to elegantní džentlmen, kterému nechybí styl, nadhled a noblesa. Je patrné, že měl při výchově dcery určitý vliv, že Ivana má jistou rozvážnost po něm. Do osady vnese trochu jinou atmosféru i jiný humor. Braun je doktor přírodních věd, takže ne vyloženě lidová postava. Tím, že se trochu vymyká ostatním figurám, chová se v jejich prostředí jinak, čímž dodává koloritu seriálu trochu jinou barvu. Což mě jako herce velmi láká,“ popisuje postavu Jan Přeučil.

Když divák porovná bývalé manžele Braunovy, je mu jasné, že tento vztah nemohl vydržet. „Příčina jejich rozchodu se v ději nevysvětluje, ale rozdílnost jejich povah v tom určitě hrála velkou roli. Olinka Želenská svou postavu hraje razantně a energicky, on je spíš uhlazený. Druhá žena pana Brauna je o mnoho let mladší, on k ní má noblesní vztah s lehkým výchovným nádechem. Role pana Brauna je moc hezká postava a zajímavý herecký úkol,“ říká herec. 

Se svou seriálovou exmanželkou Olgou Želenskou se Jan Přeučil dobře zná, protože spolu leta hrají v Divadelním spolku Háta. „V seriálu je vícero mých kolegů, některé jsem dokonce kdysi učil jako pedagog na divadelní fakultě a snažil se jim ukazovat krásu hereckého řemesla a navádět je na profesionální dráhu. I když já jsem se jako pedagog nikdy netvářil, spíš jsem vystupoval jako jejich budoucí starší kolega,“ vysvětluje Jan Přeučil. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 9. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.