Václav Neckář a Marta Kubišová pokřtili jako připomínku k nedožitým 82. narozeninám CD s písněmi Jana Schneidera a otevřeli výstavu s jeho obrazy. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Jan Schneider – ten, který otextoval největší hity Matušky, Kubišové, Neckáře a Pilarové, byl i dobrým malířem

Ó baby baby, Hej pane zajíci, Nebeskej kovboj, Don diri don, Hříbě nebo Requiem. To je jen namátkou několik nestárnoucích hitů, které svého času otextoval básník Jan Schneider (+80).  Jeho osobnost však v sobě skrývala nejen umění slova, ale též umění výtvarné. Jako připomínku k jeho nedožitým dvaaosmdesátinám proběhla v kavárně Lucerna vernisáž jeho obrazů a současně i křest trojcédéčka Jan Schneider a kamarádi – Musím zpívat dál.

„Honza pro mě napsal jednu z prvních mých písniček, jmenovala se Jen tak a hudbu k ní složil Boban Ondráček. To bylo ještě v plzeňské Alfě v roce 1964. A tak začalo i naše přátelství, “ zavzpomínal Václav Neckář (72) , který na akci zazpíval i dvě písničky, které otextoval Schneider.

„Víte, Honza byl po všech stránkách velice aktivní. On vlastně může tak trochu za to, kde dneska brácha je. Byl to totiž on, kdo Vaška přivedl do Prahy na konkurz do Divadla Rokoko a tím se vlastně jeho pěvecká dráha rozjela naplno,“ doplnil Jan Neckář (67).  

Bráškové Neckářové koncertují spolu se skupinou Bacily a objíždějí republiku. Jejich vystoupení vycházejí z posledního cédéčka Mezi svými, a jak doplnil ještě Jan Neckář, připravují i program pro letní festivaly a slavnosti. Bratské duo pak spolu s moderátorkou akce, někdejší herečkou a hlasatelkou Jaroslavou Panýrkovou a zpěvačkou a herečkou Martou Kubišovou pokřtilo tradičním šampáněm trojcédéčko Musím zpívat. Za bouřlivého aplausu hostů akce, mezi nimiž nechyběla ani herečka Kateřina Macháčková, bylo album vysláno „do světa“.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 3. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.