(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Jan Vlasák si poprvé zahraje v Ungeltu. Parťačku mu dělá Alena Mihulová

Divadlo Ungelt chystá na 12. listopad premiéru hry současného britského dramatika Simona Stephense Princip náhody, kterou s Alenou Mihulovou a Janem Vlasákem nastudoval režisér Vít Vencl.

„Princip náhody je hluboce lidská hra. Nabízí příběh, vztahy, charaktery a herecky vděčné jevištní situace. A to je přesně to, co já mám osobně na divadle rád a co očekávám,“ nechal se slyšet umělecký ředitel Divadla Ungelt Milan Hein.

Jan Vlasák se na scéně Divadla Ungelt objeví vůbec poprvé, a jak řekl na včerejší tiskové konferenci je vděčný za roli, kterou v inscenaci získal. Není prý jednoduchá, ale je ze života. Je o samotě, lásce, pravděpodobných i nepravděpodobných náhodách. A podobné pocity má i jeho herecká kolegyně Alena Mihulová.

,„Není to opravdu jednoduchá inscenace. Je to představení jen pro dva herce, takže obsahuje strašné množství textů a náročné dialogy. Když přišla nabídka, abych v Principu náhody hrála, řekla jsem ano, ale nevěděla do čeho vpodstatě jdu. Nepřemýšlela jsem o tom, zda jsem na to dostatečně odvážná. A udělala jsem dobře. Po přečtení scénáře mě ta hra nesmírně okouzlila. Jde o hluboce lidský příběh, který je na samé hranici tragikomedie. Ale život takový je. I v těch nejdramatičtějších momentech máte chuť se zasmát. A naopak. Myslím si, že se v Principu náhody budou diváci vidět, že v tom třeba poznají něco, čím žili nebo žijí, s čím se setkali oni nebo jejich přátelé a známí. Jsou tam pasáže, které pobaví i rozesmutní a možná i donutí se trošku zamyslet,“ uvedla Mihulová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 11. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.