(Zdroj: Herminapress.cz ) 24x FOTO

Jana Stryková se neubránila dojetí! Pejsky z Helppesu vyprovodila do světa se slzami v očích

Herečka Jana Stryková je citlivka. Jak přiznala v motolském areálu organizace Helppes, když čtyřnozí přátelé člověka absolvovali po ročním výcviku promoci, složili akademický slib a stali se ochránci a pomocníky lidí s postižením, neubránila se slzám.

„Jsem tu potřetí a je to má srdeční záležitost. Mě tenhle Super den opravdu dojal a těm, kteří psy cvičí, patří velikánský dík. Jsou to pro řadu lidí nepostradatelní průvodci životem. Já i syn Jáchym jsme si dnešek opravdu užili,“ nechala se slyšet Jana, která je, jak řekla velkou příznivkyní „němé“ tváře. „My jsme taková psí rodinka. Doma máme třináctiletou krátkosrstou kolii a s sebou jsem si vzala tady Gustava, který pochází z množírny. To ovšem není ze zvířectva vše, ještě máme želvu,“ informovala Jana Stryková a jelikož nastal její čas, tedy coby patronky, odběhla předat jednoho z absolventů vysoké psí školy devítiletému Ondřejovi.

A ve stejném duchu pokračovali i další. Čtrnáctka vycvičených čtyřnohých pomocníků nastoupila do praktické služby u svých nových majitelů. Mezi předávajícími byli další známé tváře, takže na slavnost dorazili třeba Marta Kubišová, Josef Laufer, Milan Peroutka, Václav Vydra či Jakub Kohák, který ještě navíc byl spolu s jedním z moderátorů akce, Janem Čenským, i dražitelem kalendáře na příští rok.

„Neváhejte a přihazujte. Jsou tam fotky asistenčních pejsků třeba s Karlem Gottem, kterému odsud posíláme energii spolu s přáním brzkého uzdravení a přejeme si, aby jako tradiční aktivní účastník Super dne tu za rok byl zase s námi. Samozřejmě jsem tam zvěčněn i já, také dnešní patroni a navíc všichni přidali i vlastnoruční autogram. Takže, neskrblete,“ komentoval dražbu Jakub Kohák a byl vyslyšen. Kalendář se vydražil za úctyhodných 30 000 korun. Vydařený den si užila i spolumoderátorka Super dne Patricie Pagáčová, dříve Solaříková, kterou doprovodili i její dva kamarádi Jackie a Čolek. Prostě psi měli včera svůj den, stejně hosté a návštěvníci vydařené akce.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

23. 9. 2019 09:00 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.