(Zdroj: Herminapress.cz ) 77x FOTO

Janda: Písničku Kde jsi, jsem složil, když jsem čekal na holku. Nepřišla!

PRAHA – Jedna z jeho největších pecek má docela zajímavou historii. Písničku Kde jsi složil trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda před čtyřiceti lety a ne, jak by se mohlo předvídat v poklidu pokoje, ale na vandru.

„Jo, je to tak. V roce 1974 jsem se vrátil z vojny a hned vyrazil na čundr. Tam se mi zalíbila jedna holka, slovo dalo slovo a pozval jsem jí do svého stanu. Řekla, že přijde, tak jsem se náležitě připravil. Měl jsem s sebou kytaru a zkoušel nějakou písničku, kterou bych jí na úvod seance zahrál. Brnkal jsem, brnkal, až vznikla tahle známá melodie. Ten večer nebo vlastně noc, jsem složil velice úspěšnou skladbu, ale holky se nedočkal. Prostě, nepřišla, ale hit, který pak otextoval Honza Krůta, byl na světě,“ svěřil se s úsměvem Janda na včerejším křtu dvojdévédéčka z jeho prosincového megakoncertu v O2 Aréně – Dalibor Janda „60“ a nového singlu Pátý perný den, který nazpíval se svou dcerou Jiřinou Annou.

Rolí kmotrů se zhostilo trio známých osobností asoučasně i kamarádů, herečka a zpěvačka Kateřina Brožová a povedený páreček Michal Suchánek a Geňa Genzer. Mezi hosty křtu byl i Tomio Okamura s přítelkyní, modelka a kouzelnice Hana Mašlíková a samozřejmě i všichni, kdo se podíleli na Jandově výročním megakoncertu.

30. 5. 2014 04:57 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.