Zpěvák Janek Ledecký zpíval na svém vánočním koncertě v Divadle Broadway. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Janek Ledecký rozpumpoval Broadway. Čím ho diváci překvapili?

Zpěvák a muzikant Janek Ledecký (53) měl, tak jako loni, vánoční koncert v Divadle Broadway. Letos vydal po deseti letech autorskou desku a tak se v průběhu koncertu dočkal předčasného vánočního dárku od vydavatelství v podobě Zlaté desky.

„Už jsem v polovině turné a hraju každý den až do třiadvacátého. Každý rok si lámeme hlavu, jak udělat tu první půlku koncertu, aby byla jiná,“ říká Ledecký.

„Letos to bylo jednoduché, na začátku představujeme novou desku. Druhá půlka je daná, to je takzvaná povinná vánoční jízda plná známých hitů. Báječné je, že to nehrajeme po celý rok a užijeme si to svátečně jen jednou do roka s Nostitz Quartetem,“ pochvaluje si Ledecký. Říká se, že lidé jsou na koncertech vděčnější za známé hity a do nových písniček se jim moc nechce. Tenhle mýtus Ledecký vyvrací.

„Naopak, jsem z reakcí lidí příjemně překvapený. Nevím, kdy se to stihli naučit, ale u některých už dokonce sami zpívají refrén! Asi si nakoupili cédéčka, protože se jich stihlo prodat celkem dost,“ naráží zpěvák na Zlatou desku, kterou ten večer obdržel za pět tisíc prodaných nosičů.

„Byl jsem s Žentourem zvyklý na sto tisíc, ale to byla jiná doba. Na dnešní poměry je tohle číslo báječné,“ míní Ledecký. 

S vydavatelstvím se zapojíl i do prodeje své hudby digitální cestou. „Digitální prodej hudby je rozhodně budoucnost! Hrozně si vážím lidí, kteří jsou ochotní za to dát peníze, které nejsou velké. Zadarmo se to stáhnout dá vždycky, snad už ve chvíli, kdy se objeví první deska na pultě,“ poznamenal Janek Ledecký.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 12. 2015 14:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.