(Zdroj: Herminapress.cz ) 70x FOTO

Jarda Sypal napsal pro Kuklovou roli intrikánky

PRAHA – Komik Jaroslav Sypal známý mj. z filmů Byl jednou jeden polda, Jak ukrást Dagmaru, ale i jako člen Čechova prozatímně osvobozeného divadla, se dal na dráhu dramaturga a scénáristy. Napsal hru, s níž chce dobít Česká jeviště.

„Rok jsem připravoval hořkou komedii ze současnosti Kšanda, která bude mít premiéru 30. března v Divadle U hasičů. A jak jsem nebo jsme na tom v současné době? Dokončili jsme zkouškové období, máme za sebou generálku, a ještě před pražskou premiérou vyrazíme za diváky po vlastech Českých. Zatím pro letošek máme potvrzeno, že absolvujeme třicet představení,“ informoval Jaroslav Sypal.

„Je to komedie o malém českém človíčkovi, o tom v čem v současnosti žijeme a, jak jinak, i o lidské hrabivosti. Já mám roli intrikánky, což je pro mne novinka, nikdy jsem podobnou nehrála a ráda si před diváky zkusím doposud nepoznané,“ říká Míša Kuklová, která žije nejen Kšandou, ale těší se na další práci. V dohledné době by měla začít zkoušet roli opět v komedii, ovšem kde, koho si zahraje ani její název zatím nechce prozradit.

A ještě ke Kšandě. Kromě Sypala a Kuklové si v představení zahrají i Martin Maxa, Tereza Šefrnová, Petr Jančařík, Miluše Bittnerová, Milan Pitkin, Mirek Šimůnek a Rostislav Kuba.

13. 2. 2014 11:55 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.