(Zdroj: Herminapress.cz ) 32x FOTO

Je to možné! Všichni malovali hrnky, jen popleta Eva Decastelo si barvu patlala na pusu

Netradiční obrazce, výjevy ze života, abstrakce, nebo jen čárymáry – to vše se objevilo v „dílech“, která vytvořila partička známých osobností v Kavárně Maluj na Korunní ulici. A nepatlali barvy jen zbůhdarma. Jejich výtvory, které ztvárnili na hrnečcích, budou vydraženy na Aukru a objeví se i 15. dubna večer na ČT v benefici Kuře – Pomozte dětem.

Celý spolek příležitostných malířů makal, co mu síly a um stačily, aby se za jeho výtvory pro dobrou věc utržilo co nejvíce. A některé kousky byly skutečně parádní. Zpěvačka Leona Gyöngyösi nazvala své dílko Gospel Night po svých gospelových koncertech.

„Strašně mě to baví. Až mi odejdou hlasivky, a doufám, že to hned tak nebude, se budu živit malováním hrnků. No mrkněte, není to skvělé dílko?“ pochlubila se Leona.

To Eva Decastelo přišla z netradiční malířskou technikou. Nejprve si pořádně namalovala rtěnkou rty a pak vybraný hrnek zlíbala jako svého zákonitého partnera na první schůzce. „Nejsem zdatná umělkyně cechu malířského. Když se přeci jen pustím s dětmi do tvorby, pak většinou jde o malířský chaos. Ovšem při vší skromnosti musím konstatovat, že je tahle ne často vídaná technika, kterou jsem tady použila přinejmenším zajímavá a pro mé následovníky určitě inspirativní,“ s úsměvem sdělila Eva.

Organizátorka akce Bára Mottlová prý překvapila samu sebe, jak dokáže malovat. „K herectví a zpívání si možná přidám i malířství. Dlouho jsem sice nic kloudného nenamalovala, ovšem jak vidno, talent ve mně dříme, tak ho budu dál rozvíjet,“ nechala se slyšet. Je-li to zpráva potěšitelná je ovšem otázka. 

Honza Kříž dorazil do kavárny z boxerského tréninku, a jelikož byl ještě nabit zážitky z bojů v ringu, ztvárnil na svůj hrnek detail z plakátu muzikálu Rocky, kde hraje zmíněného ranaře. To Jan Maxián byl pravým opakem. Vytvořil romantický výjev ze svých toulek přírodou.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 3. 2017 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.