(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Její Veličenstvo - Iva Janžurová uděluje audienci.

Tak jako britská královna Alžběta II. uděluje každé úterý audienci svému premiérovi, tak královna českého divadla Iva Janžurová udělila v úterý 17.3.2015 audienci novinářům a fotografům na tiskové konferenci k divadelní hře Audience u královny, kterou v kontinentální premiéře uvede Stavovské divadlo 19.3.2015

Už i čekání na  příchod  Ivy Janžurové  byl omluven stylově :,, Její Veličenstvo má zdržení, je na cestě.“

Královna Alžběta II., hlavní postava hry, přijímá jeden den v týdnu svého premiéra  ke konzultacím. A právě tento fakt je námětem hry Petera Morgana.

 „Text hry jsem se začala učit velmi brzy, protože jsem nechtěla při zkouškách zdržovat  kolegy nápovědou. Další obtíž jsou převleky. Musím se převléknout v takové rychlosti, o které se mi ani nesnilo. A to včetně šperků a paruk. Je to taková rychlost, že jsem ráda,  že stihnu výstup. Občas se totiž sluší přijít včas,“ usmívala se herečka.

A co říká o hře režisérka Alice Nellis? „ Je to hra o konkrétních, existujících lidech. Líbí se mi lehkost žánru použitá  ve hře,  která zkoumá témata velmi složitá a těžká. Proto jsem neváhala se ujmout   režie. A když jsem se dozvěděla, s kým se počítá do role královny, byla jsem na vrcholu blaha,“  dodala Nellis.

V dalších rolích se představí  např. Jan Hartl v roli komorníka, Václav Postránecký jako Winston Churchil, Taťjana Medvecká jako Margaret Thatcherová.  Roli Harolda Wilsona hraje Igor Bareš, který opuští  Národní  divadlo.

„Igor Bareš divadelní představení neopouští,  zkouší a hraje. Dohoda s Národním divadlem je trochu jiná než se píše v novinách,“ osvětlila Alice Nellis.

 

 

18. 3. 2015 13:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.