You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: Herminapress.cz ) 21x FOTO VIDEO

Jiří Bartoška - teprve v jednu ráno šel do kanafasu. Ivan Trojan si cenu nepřál a Polívka tvrdí:„Některé filmy se nepovedly, protože jsem v nich nehrál!“

Přestože Ivan Trojan získal na Českých lvech ocenění za svoji roli ve snímku Díra u Hanušovic, vypadal, že by cenu nejraději věnoval kolegovi Bolku Polívkovi. Ten s ním byl v kategorii nominovaný a neuspěl.

„Pravda je, že jsem to nečekal a myslel jsem si, že to dostane Bolek. A přál jsem mu to,“ řekl bezprostředně po vyhlášení Trojan. „Těžko říct, čím můj výkon Akademii přesvědčil. Neposuzuju své výkony podle toho, jestli někoho přehraju. Podstatné je, jaký je ten film a jestli je pravdivý. Pokud akademici nabyli dojmu, že jsem k tomu přispěl, tak si toho vážím. Cenu postavím hned vedle těch ostatních,“ prozradil Trojan.

Jeho kolega Polívka přišel do Rudolfina s partnerkou Marcelou Černou. „Přišli jsme prožít tento večer důstojně, to je všechno. Ale myslím, že ten náš film o andělech je hezký. Ostatně některé filmy jsem koukal, že se zase nepovedly, protože jsem v nich nehrál,“ vtipkoval Bolek. Herec ale dodává, že úroveň českých filmů je navzdor kritickým ohlasům dobrá. „Už od vzniku české kinematografie se říká, že upadá. Já myslím, že to není pravda. Točí se těch dvacet filmů ročně, což je na tuto malou zemi slušný výkon. A z nich jsou většinou tři čtyři, které stojí za to. To je velmi dobré skóre. Naopak si myslím, že ještě bude růst,“ míní Bolek. S Marcelou odcházel kolem třetí hodiny ranní a ještě laškoval s fotografy, že odchází trapně střízlivý a dobré fotky tím pádem nebudou.

Bolkův kamarád Milan Lasica přišel také s manželkou a odcházel pozitivně naladěn. „Přenos se mi líbil. Vypadal, že je celkem dlouhý, ale přitom to ubíhalo celkem příjemně,“ mínil Lasica. „Hlavně doufám, že ten náš film se bude líbit divákům a že na něj budou chodit. Jistě, že tyto ceny jsou výborná věc a dělají filmům propagaci. Ale důležité je, aby na film přišli diváci,“ myslí si herec. „Jsem rád, že i na Slovensku se každý rok točí víc filmů. Dřív to bylo tak, že se skoro nenatáčelo a vám jsme to záviděli. Teď se k vám trochu přibližujeme,“ usmíval se Lasica, když z Rudolfina odcházel.

Herečka Drahomíra Vihanová, která dostala ocenění za celoživotní přínos, byla po skončení trochu zmatená. „Ani ne tak překvapení, jako údiv. A otázka proč a za co. Nevím, čím jsem zaujala Akademii, ale kritiky obecně jsem příliš nezaujala nikdy. Diváky taky ne,“ svěřila se herečka, v zápětí ale dodala, že večer si hodlá užít, protože se na něj hezky oblékla a namalovala

23. 2. 2015 12:11 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.