Jiří Lábus (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Jiří Lábus na chalupě nehne prstem. Na všechno má lidi

Kdyby ho nezavolala pracovní povinnost, trávil by herec Jiří Lábus ještě nějaký ten den odpočinkem na chalupě. Leč člověk míní a Česká televize mění, takže opustil své dočasné sídlo a vyrazil do Divadla Ypsilon jednak na tiskovou konferenci k podzimním pořadům ČT ART a pak i proto, aby večer naskočil do zdejší inscenace Praha stověžatá.

„Je to tak, ovšem zase se ještě na pár dnů na chalupu vydám. V Ypsilonce hraji totiž až 12. září, takže po dnešním představní hajdy znovu na venkov. Nejezdím tam příliš často, jednou za rok o prázdninách, tak si to musím užít. O jídlo se mi starají mé ženy, o zahradu zahradník a já jsem pánem domu. Nikdo nebrblá, všichni jsou spokojeni a klape nám to perfektně. Dovolená je to opravdu dobrá,“ prozradil s úsměvem Lábus.

Oblíbený herec se objeví nejen na prknech Ypsilonky, ale i v devítidílném cyklu ČT ART s názvem Legenda Studio Ypsilon. Ten seznámí s minulostí i přítomností kultovní divadelní scény hlavně prostřednictvím dochovaných i rekonstruovaných ukázek z inscenací. Nebudou chybět ani záznamy televizních pořadů, v nichž členové této scény účinkovali.

To ovšem není vše, co ČT ART na podzim chystá. V nabídce jsou mj. přehlídka regionálních divadel Čech a Moravy, koncerty, vítězné filmy z festivalů v Benátkách, Cannes či Berlína atd. atd.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 9. 2016 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.