Jiří Lábus, Lucie Křížková (Zdroj: UniCredit Bank ) 8x FOTO

Jiří Lábus se na stará kolena dal na sport. Jaký měl důvod?

Pražský maratonský víkend měl letos charitativní podtext. Díky spolupráci byly na akci umístěny speciální trenažery s takzvaným digitálním maratonem. Každý, kdo na trenažéru uběhl třeba i jediný metr, pomohl k novému vozíku hendikepované Elence Pudíkové z Boskovic.

Svoji košili propotil na trenažeru i herec Jiří Lábus, který svým úsilím podpořil tuto akci. V zádech měl herec psychologickou podporu v osobě modelky a velké sportovkyně, toho času těhotné, Lucie Křížkové, takže uběhnuté metry a hlavně korunky pro Konto Bariéry úspěšně nabíhaly.

„Elenčin příběh není ojedinělý. Denně se v nadaci setkávám s desítkami podobných osudů. Naštěstí existují lidé a osvícené společnosti ochotné pomáhat těm, kdo to opravdu potřebují. UniCredit Bank mezi takové společnosti rozhodně patří, s Kontem Bariéry spolupracuje již řadu let,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry. 

Pomoct Elence tak letos mohli všichni návštěvníci a účastnici Sportissimo 1/2Maratonu Praha, Volkswagen Maratonského víkendu i návštěvníci Running Expo v Holešovicích, kde byly trenažery s digitálním maratonem umístěny. Do digitálního maratonu se zapojilo celkem 534 nadšených běžců. Společně vyběhali 117 100 korun, které UniCredit Bank darovala Elence Pudíkové k zakoupení speciálního vozíku, který dvanáctileté Elence s pohybovým postižením pomůže lépe se dopravovat do školy i k pohodlnějšímu sezení během vyučovacích hodin. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 9. 2016 16:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.